W Nisku

Roman Ryznar dalej kieruje niżańską lecznicą

Roman Ryznar dalej kieruje niżańską lecznicą

Zarząd Powiatu Niżańskiego po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na stanowisko dyrektora Szpitala im. PCK w Nisku powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Romanowi Ryznarowi.

Roman Ryznar we wrześniu 2016 roku w związku z odejściem dyrektora Henryka Przybycienia zaczął pełnić obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Nisku. Wtedy zaznaczał, że będzie kierował szpitalem do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

-Staram się być pragmatyczny. W momencie kiedy starosta po odejściu dyrektora Przybycienia zaproponował mi pełnienie obowiązków dyrektora, powiedziałem jednoznacznie, tylko i wyłącznie do czasu konkursu. I ja startował nie będę. Dalej chcę być pragmatyczny, gdybym chciał być dyrektorem to wystartowałbym w konkursie. Ponieważ ktoś ten zakład musi prowadzić, a kolejne etapy nie wyłoniły jak do tej pory żadnego kandydata, dalej pełnię obowiązki i staram się wykonywać rzetelnie i uczciwie – mówił Roman Ryznar.

Dodał, że odpowiedzialność pełniącego obowiązki a dyrektora jest taka sama. Natomiast w świetle sytuacji, w jakiej znajduje się szpital, decyzje podejmuje ostrożnie.

-Z panem Romanem Ryzanrem jesteśmy umówieni tak, że będzie pełnił obowiązki tyle, ile będzie potrzeba. Dla zarządu jest to korzystne w tym sensie, że zarząd ma możliwość szukania innego kandydata, bo nie zamykamy tego konkursu, który był ogłoszony, tylko jest on w zawieszeniu. Szanuję wolę dyrektora, który woli pełnić obowiązki z powierzenia niż z powołania i na pewno przez jakiś czas będzie te obowiązki pełnił. Nam to daje pewną stabilność i gwarancję, że mamy na stanowisku dyrektora osobę, która gwarantuje stabilizację funkcjonowania szpitala powiatowego. Z drugiej strony mamy możliwość szukania kandydata, który w przyszłość przejmie obowiązki dyrektora – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Obaj panowie dodali, że obecnie Szpital im. PCK w Nisku czeka na decyzję z Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego lecznica może otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego.

-Wniosek opiewa na 6,5 mln zł, można otrzymać dofinansowanie w wysokości do 85% wnioskowanej kwoty. Chcemy m.in. wymienić tomograf komputerowy, kupić dwa aparaty USG, sprzęt chirurgiczny związany z wykonywaniem zabiegów na oddziałach chirurgi i ortopedii, utworzyć dwie sale pooperacyjne i je wyposażyć– mówił Roman Ryznar.

Czy szpital otrzyma środki będzie wiadomo w lipcu.

Małgorzata Petecka

fot. Starostwo Powiatowe Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021