W Nisku

Roman Ryznar dalej kieruje niżańską lecznicą

Roman Ryznar dalej kieruje niżańską lecznicą

Zarząd Powiatu Niżańskiego po dwóch nierozstrzygniętych konkursach na stanowisko dyrektora Szpitala im. PCK w Nisku powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Romanowi Ryznarowi.

Roman Ryznar we wrześniu 2016 roku w związku z odejściem dyrektora Henryka Przybycienia zaczął pełnić obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Nisku. Wtedy zaznaczał, że będzie kierował szpitalem do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

-Staram się być pragmatyczny. W momencie kiedy starosta po odejściu dyrektora Przybycienia zaproponował mi pełnienie obowiązków dyrektora, powiedziałem jednoznacznie, tylko i wyłącznie do czasu konkursu. I ja startował nie będę. Dalej chcę być pragmatyczny, gdybym chciał być dyrektorem to wystartowałbym w konkursie. Ponieważ ktoś ten zakład musi prowadzić, a kolejne etapy nie wyłoniły jak do tej pory żadnego kandydata, dalej pełnię obowiązki i staram się wykonywać rzetelnie i uczciwie – mówił Roman Ryznar.

Dodał, że odpowiedzialność pełniącego obowiązki a dyrektora jest taka sama. Natomiast w świetle sytuacji, w jakiej znajduje się szpital, decyzje podejmuje ostrożnie.

-Z panem Romanem Ryzanrem jesteśmy umówieni tak, że będzie pełnił obowiązki tyle, ile będzie potrzeba. Dla zarządu jest to korzystne w tym sensie, że zarząd ma możliwość szukania innego kandydata, bo nie zamykamy tego konkursu, który był ogłoszony, tylko jest on w zawieszeniu. Szanuję wolę dyrektora, który woli pełnić obowiązki z powierzenia niż z powołania i na pewno przez jakiś czas będzie te obowiązki pełnił. Nam to daje pewną stabilność i gwarancję, że mamy na stanowisku dyrektora osobę, która gwarantuje stabilizację funkcjonowania szpitala powiatowego. Z drugiej strony mamy możliwość szukania kandydata, który w przyszłość przejmie obowiązki dyrektora – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Obaj panowie dodali, że obecnie Szpital im. PCK w Nisku czeka na decyzję z Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego lecznica może otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego.

-Wniosek opiewa na 6,5 mln zł, można otrzymać dofinansowanie w wysokości do 85% wnioskowanej kwoty. Chcemy m.in. wymienić tomograf komputerowy, kupić dwa aparaty USG, sprzęt chirurgiczny związany z wykonywaniem zabiegów na oddziałach chirurgi i ortopedii, utworzyć dwie sale pooperacyjne i je wyposażyć– mówił Roman Ryznar.

Czy szpital otrzyma środki będzie wiadomo w lipcu.

Małgorzata Petecka

fot. Starostwo Powiatowe Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021