Kronika Policyjna

Rodzinny interes

Rodzinny interes

Marka nieznana, ale papierosy były znane w powiecie, a nawet województwie. Do tego stopnia, że ich dystrybucją zainteresowały się policja i służby celne. „Fajki” robiła mama, a sprzedawała córka. Do środy, kiedy to rodzinny interes runął.

Ależ to było najście! Policjanci z Niska, funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla i przeszkolony pies weszli do małej pizzerii na terenie pow. niżańskiego. Głodni byli nie tyle pizzy, co dochodzeniowego sukcesu. I trafili w dziesiątkę. O jakiegoś czasu policjanci dostawali informacje, że w pizzerii oprócz włoskiego ciasta, można kupić oryginalny dodatek do niego. To były papierosy. Marki nieznanej, najlepiej na sztuki i po bardzo okazyjnych cenach. I właśnie tych papierosów szukały w środę służby. Szukały i znalazły. Właścicielka pizzerii dobrowolnie wydała 280 papierosów schowanych pod ladą, ale służbom było mało.

Po przeszukaniu pizzerii mundurowi w asyście właścicielki baru pojechali do jej domu. W budynku gospodarczym znaleźli 128 kg suszu tytoniowego, 10 kg gotowej krajanki i sprzęt do produkcji papierosów. Od słowa do słowa i wyszło, że produkcją papierosów zajmowała się matka właścicielki pizzerii. Skręcanie papierosów nie jest zabronione, gdy skręca się je z legalnie kupionego tytoniu, a ten pochodził z przemytu. Służby ustaliły, że gdyby mama z całego zarekwirowanego tytoniu zrobiła papierosy, a córka by je sprzedała, Skarb Państwa straciłby 67 tys. zł. Skarb bardzo nie lubi, gdy ktoś go nawet próbuje okraść i obie panie będą odpowiadać przed sądem. Córka jedynie za wykroczenie akcyzowe, a mama już za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów. I tak to się kończy, gdy się kogoś tanim papierosem poczęstuje. Nie ma jednak tego złego, co by… Panie skupią się na wypieku pizzy i ruch w interesie będzie. Zwłaszcza po takiej reklamie…

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021