Kronika Policyjna

Rodzinny interes

Rodzinny interes

Marka nieznana, ale papierosy były znane w powiecie, a nawet województwie. Do tego stopnia, że ich dystrybucją zainteresowały się policja i służby celne. „Fajki” robiła mama, a sprzedawała córka. Do środy, kiedy to rodzinny interes runął.

Ależ to było najście! Policjanci z Niska, funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego z Przemyśla i przeszkolony pies weszli do małej pizzerii na terenie pow. niżańskiego. Głodni byli nie tyle pizzy, co dochodzeniowego sukcesu. I trafili w dziesiątkę. O jakiegoś czasu policjanci dostawali informacje, że w pizzerii oprócz włoskiego ciasta, można kupić oryginalny dodatek do niego. To były papierosy. Marki nieznanej, najlepiej na sztuki i po bardzo okazyjnych cenach. I właśnie tych papierosów szukały w środę służby. Szukały i znalazły. Właścicielka pizzerii dobrowolnie wydała 280 papierosów schowanych pod ladą, ale służbom było mało.

Po przeszukaniu pizzerii mundurowi w asyście właścicielki baru pojechali do jej domu. W budynku gospodarczym znaleźli 128 kg suszu tytoniowego, 10 kg gotowej krajanki i sprzęt do produkcji papierosów. Od słowa do słowa i wyszło, że produkcją papierosów zajmowała się matka właścicielki pizzerii. Skręcanie papierosów nie jest zabronione, gdy skręca się je z legalnie kupionego tytoniu, a ten pochodził z przemytu. Służby ustaliły, że gdyby mama z całego zarekwirowanego tytoniu zrobiła papierosy, a córka by je sprzedała, Skarb Państwa straciłby 67 tys. zł. Skarb bardzo nie lubi, gdy ktoś go nawet próbuje okraść i obie panie będą odpowiadać przed sądem. Córka jedynie za wykroczenie akcyzowe, a mama już za przestępstwo nielegalnego wyrobu papierosów. I tak to się kończy, gdy się kogoś tanim papierosem poczęstuje. Nie ma jednak tego złego, co by… Panie skupią się na wypieku pizzy i ruch w interesie będzie. Zwłaszcza po takiej reklamie…

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Samochód ciężarowy uderzył busa

rni24.eu2 lipca 2020

Pijany rowerzysta wjechał pod koła BMW

rni24.eu2 lipca 2020

Tragiczny wypadek na ul.Słonecznej w Nisku

rni24.eu2 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

rni24.eu1 lipca 2020

Pijany wjechał do rowu, został zatrzymany przez innego kierowcę

rni24.eu30 czerwca 2020

Obywatelskie zatrzymanie pijanego

rni24.eu26 czerwca 2020

Swoją wiarygodność zbuduję na tym, co zrobię.

rni24.eu25 czerwca 2020

Konkursy dla dzieci i młodzieży “Bezpieczne Wakacje”

rni24.eu25 czerwca 2020

#GaszynChallenge w niżańskiej komendzie- VIDEO

rni24.eu23 czerwca 2020