W Nisku

Rekordowy nabór w RCEZ-ie

Rekordowy nabór w RCEZ-ie

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało zaledwie kilka dni. Sprawdziliśmy ilu uczniów w tym roku szkolnym rozpocznie naukę w szkołach prowadzonych przez powiat niżański. Rekordowa liczba padła w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Zostanie utworzonych tam 7 klas, to o 3 więcej niż planowano.

– W naszej szkole w tym roku naukę rozpocznie 179 uczniów. Budynek zmienia teraz swój wygląd nie tylko zewnątrz, ale i wewnątrz. Będzie nowa elewacja, oświetlenie, monitoring, nowe wnętrze. Tutaj realizowanych jest wiele projektów i to ma duże przełożenie na nabór do szkoły. W tej chwili jest on taki, jakiego nie było od lat. Planowane były 4 oddziały, a jest otworzonych 7. Mamy też kolejne plany, prawdopodobnie utworzony zostanie klub sportowy siatkówki – mówił dyrektor Wacław Piędel.

Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym w Nisku naukę rozpocznie 105 uczniów. To o 15 osób mniej niż w poprzednim roku. Do tej pory utworzonych było tam 14 oddziałów, a od września będzie ich 13.

Jak zapowiedział dyrektor niżańskiego „ogólniaka” Jerzy Stelmach, w szkole powstaną 4 klasy: humanistyczna, ekonomiczna i dwie klasy przyrodnicze.

– W tym roku w liceum będzie mniej uczniów, ale za to będzie lepszy komfort pracy. Mieliśmy plany, aby otworzyć oddział sportowy, ale niestety się nie udało – mówił dyrektor Stelmach.

Ponadto, w trakcie wakacji w liceum zostały wyremontowane dwie klasy. Położono wykładzinę i wymieniono wszystkie drzwi na pierwszym piętrze. Ku końcowi dobiega również remont dachu na budynku sali gimnastycznej.

W pozostałych szkołach prowadzonych przez powiat niżański czyli w Zespole Szkół w Jeżowem naukę w pierwszych klasach rozpocznie 26 uczniów, a w Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem 32.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021