W Nisku

RCEZ kolejny raz w Erasmusie +

RCEZ kolejny raz w Erasmusie +

45 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku weźmie udział w praktykach zawodowych w Niemczech. Szkoła po raz kolejny pozyskała dofinansowanie w programie Erasmus+.

RCEZ od 2013 roku uczestniczy w projektach unijnych. W tegorocznym naborze do konkursu Erasmus+, który jest największym programem edukacyjnym w Unii Europejskiej, złożono 833 wnioski, z czego tylko 217 otrzymało środki. Niżańska szkoła będzie realizować projekt „Europejskie praktyki – praca, nauka i doświadczenie”, którego wartość to blisko 114 tys. euro. W jego ramach uczniowie zawodów technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk oraz technik mechatronik będą mogli wziąć udział w praktykach w Berlinie lub Schkeuditz. Jak zaznaczają władze szkoły będzie to już trzecia edycja praktyk organizowanych we współpracy z niemieckimi partnerami.

Jak tłumaczy dyrektor RCEZ, głównym celem projektu jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów.
-Uczestnicy zdobędą kompetencje kluczowe i umiejętności społeczne ważne w procesie wchodzenia na rynek pracy i wdrożą się do mobilności zawodowej. Projekt wzmacnia synergię między edukacją formalną, nieformalną, kształceniem zawodowym, zatrudnieniem i przedsiębiorczością. Również nauczyciele – opiekunowie uczestników będą mieli możliwość poznawania nowych technologii oraz nawiązywania kontaktów z osobami towarzyszącymi uczestnikom mobilności z innych krajów. Pozwoli to na doskonalenie ich kompetencji zawodowych, językowych, kulturowych i interpersonalnych- mówił Wacław Piędel, dyrektor niżańskiej szkoły.

Uczniowie RCEZ-u w ostatnich latach uczyli się zawodu nie tylko w Niemczech, ale również w Irlandii i Hiszpanii. A brali w nich udział przyszli technicy elektronicy, informatycy, mechatronicy, ekonomiści, geodeci czy technicy organizacji reklamy. Młodzież zwiększa w ten sposób nie tylko swoją wiedzę, ale również szanse na europejskim rynku pracy.

RCEZ / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021