W Nisku

RCEZ kolejny raz w Erasmusie +

RCEZ kolejny raz w Erasmusie +

45 uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku weźmie udział w praktykach zawodowych w Niemczech. Szkoła po raz kolejny pozyskała dofinansowanie w programie Erasmus+.

RCEZ od 2013 roku uczestniczy w projektach unijnych. W tegorocznym naborze do konkursu Erasmus+, który jest największym programem edukacyjnym w Unii Europejskiej, złożono 833 wnioski, z czego tylko 217 otrzymało środki. Niżańska szkoła będzie realizować projekt „Europejskie praktyki – praca, nauka i doświadczenie”, którego wartość to blisko 114 tys. euro. W jego ramach uczniowie zawodów technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk oraz technik mechatronik będą mogli wziąć udział w praktykach w Berlinie lub Schkeuditz. Jak zaznaczają władze szkoły będzie to już trzecia edycja praktyk organizowanych we współpracy z niemieckimi partnerami.

Jak tłumaczy dyrektor RCEZ, głównym celem projektu jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów.
-Uczestnicy zdobędą kompetencje kluczowe i umiejętności społeczne ważne w procesie wchodzenia na rynek pracy i wdrożą się do mobilności zawodowej. Projekt wzmacnia synergię między edukacją formalną, nieformalną, kształceniem zawodowym, zatrudnieniem i przedsiębiorczością. Również nauczyciele – opiekunowie uczestników będą mieli możliwość poznawania nowych technologii oraz nawiązywania kontaktów z osobami towarzyszącymi uczestnikom mobilności z innych krajów. Pozwoli to na doskonalenie ich kompetencji zawodowych, językowych, kulturowych i interpersonalnych- mówił Wacław Piędel, dyrektor niżańskiej szkoły.

Uczniowie RCEZ-u w ostatnich latach uczyli się zawodu nie tylko w Niemczech, ale również w Irlandii i Hiszpanii. A brali w nich udział przyszli technicy elektronicy, informatycy, mechatronicy, ekonomiści, geodeci czy technicy organizacji reklamy. Młodzież zwiększa w ten sposób nie tylko swoją wiedzę, ale również szanse na europejskim rynku pracy.

RCEZ / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021