W Nisku

Ratownicy chcą podwyżek

Ratownicy chcą podwyżek

Wyższych stawek godzinowych domagają się ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku. Chcą podwyżki o 5 zł. Zdaniem p.o dyrektora szpitala Romana Ryznara, zaproponowane stawki są wręcz nie możliwe do zrealizowania. Dyskusja pomiędzy dyrekcją niżańskiej lecznicy, a medykami trwa.

Temat podwyżek dla niżańskich ratowników trwa od ponad roku. Już wtedy zwracali się oni się do dyrekcji szpitala z prośbą o zwiększenie stawek o 5 zł. A ta, obecnie za godzinę w dzień powszedni wynosi 20 zł, natomiast w święta o 2 zł więcej. Ratownicy postanowili podjąć rozmowy na temat z dyrekcją szpitala raz jeszcze. Zapowiadali, że jeśli nie otrzymają deklarowanej podwyżki, to od 1 czerwca nie będą pracować.

W ubiegły piątek, odbyło się spotkanie, na którym każda ze stron przedstawiała swoje propozycje, jednak nie zapadły żadne wiążące decyzje. Kolejne, zaplanowano na dziś.

-Daliśmy sobie czas do przemyślenia. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie. Wyjściowe postulaty ze strony ratowników są trudne do zrealizowania, wręcz niemożliwe. Dzięki spotkaniu wiele rzeczy sobie wyjaśniliśmy i zbliżyliśmy się do pewnej opcji, która dzisiaj będzie przedmiotem dalszej dyskusji. Spotykamy się, ażeby dyskutować i zająć ostateczne stanowisko w tej sprawie – wyjaśniał p.o dyrektora Roman Ryznar.

Jak dodaje, do dyrekcji wpłynęło pismo, pod którym nie są podpisane konkretne osoby, tylko ogólnie ratownicy. Jest tam też wzmianka o tym, że od 1 czerwca, mają zaprzestać świadczyć pracę.

-Jest to niedopuszczalne, ponieważ podpisali oni umowy kontraktowe, które zobowiązują ich do wykonania świadczeń. Takie odstępstwo, mające znamiona grupowego, zorganizowanego działania, może mieć konsekwencje prawne – mówił Ryznar.

Wspomniał również, że nie chce zdradzać proponowanej oferty, dopóki wszystkie kwestie nie zostaną ustalone. A stawka, którą obecnie mają ratownicy jest proporcjonalna do stawek, jakie obowiązują w naszym regionie.

Agata Piotrowska

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021