W Nisku

Radni udzielili absolutorium jednogłośnie

Radni udzielili absolutorium jednogłośnie

Radni Gminy i Miasta Nisko przyjęli wykonanie budżetu za rok 2016 przez burmistrza Juliana Ozimka jednogłośnie. Wszyscy głosowali za udzieleniem mu absolutorium.

Jak podkreśla burmistrz, wykonanie budżetu jest efektem ciężkiej pracy całego urzędu. Nie można mówić jedynie o szczęściu i stwierdzać, że udało się zrealizować plany finansowe gminy. – Nic się nie udało – ciężką pracą załogi wszyscy wypracowali to, co mamy. Bo jakby się miało udać, to prawdopodobnie nic by się nie udało – Julian Ozimek wskazuje też na trudności, z jakimi musieli się wszyscy zmierzyć się podczas minionego roku. Półroczna nieobecność najpierw jego, a obecnie zastępcy – Teresy Sułkowskiej nie ułatwiały pracy. Mimo to budżet udało się zrealizować. Burmistrz stwierdza jednoznacznie, że jest to zasługa kompetentnych urzędników – to świadczy, że załoga jest spójna, wie co ma robić – dodaje.

Planowane dochody majątkowe, na które składają się: dotacje unijne, dotacje budżetu państwa, sprzedaż składników majątkowych gmina uzyskała w 71,04%. W Sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy i Miasta Nisko za rok 2016 możemy przeczytać, że wykonanie dochodów bieżących przebiegało zgodnie z planem, a niepełne wykonanie w niektórych źródłach dochodów zostało pokryte ponad planowanymi dochodami z innych źródeł.

Jeśli chodzi o wydatki gminy, to zostały wykonane w 96,64%. Według sprawozdania zaplanowane kwoty były wystarczające na bieżące funkcjonowanie wszystkich jednostek objętych budżetem gminy.

Burmistrz Ozimek jest zadowolony z realizacji wszystkich zobowiązań. – Nie ma już czego szukać w tym budżecie, nie ma co skrytykować. Wszystkie zadania, które były do zrealizowania zostały zrealizowane, a ponadto wiele inwestycji jest w trakcie.. Niech ktoś znajdzie gminę, która prowadzi 76 zadań. Owszem, są to większe i mniejsze przedsięwzięcia, ale każda inwestycja wymaga prawie takiej samej dokumentacji, bez względu na to, czy jest ona za 100 tysięcy czy za 2 miliardy – wylicza.

Weronika Przestój

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021