W Nisku

Radni udzielili absolutorium jednogłośnie

Radni udzielili absolutorium jednogłośnie

Radni Gminy i Miasta Nisko przyjęli wykonanie budżetu za rok 2016 przez burmistrza Juliana Ozimka jednogłośnie. Wszyscy głosowali za udzieleniem mu absolutorium.

Jak podkreśla burmistrz, wykonanie budżetu jest efektem ciężkiej pracy całego urzędu. Nie można mówić jedynie o szczęściu i stwierdzać, że udało się zrealizować plany finansowe gminy. – Nic się nie udało – ciężką pracą załogi wszyscy wypracowali to, co mamy. Bo jakby się miało udać, to prawdopodobnie nic by się nie udało – Julian Ozimek wskazuje też na trudności, z jakimi musieli się wszyscy zmierzyć się podczas minionego roku. Półroczna nieobecność najpierw jego, a obecnie zastępcy – Teresy Sułkowskiej nie ułatwiały pracy. Mimo to budżet udało się zrealizować. Burmistrz stwierdza jednoznacznie, że jest to zasługa kompetentnych urzędników – to świadczy, że załoga jest spójna, wie co ma robić – dodaje.

Planowane dochody majątkowe, na które składają się: dotacje unijne, dotacje budżetu państwa, sprzedaż składników majątkowych gmina uzyskała w 71,04%. W Sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy i Miasta Nisko za rok 2016 możemy przeczytać, że wykonanie dochodów bieżących przebiegało zgodnie z planem, a niepełne wykonanie w niektórych źródłach dochodów zostało pokryte ponad planowanymi dochodami z innych źródeł.

Jeśli chodzi o wydatki gminy, to zostały wykonane w 96,64%. Według sprawozdania zaplanowane kwoty były wystarczające na bieżące funkcjonowanie wszystkich jednostek objętych budżetem gminy.

Burmistrz Ozimek jest zadowolony z realizacji wszystkich zobowiązań. – Nie ma już czego szukać w tym budżecie, nie ma co skrytykować. Wszystkie zadania, które były do zrealizowania zostały zrealizowane, a ponadto wiele inwestycji jest w trakcie.. Niech ktoś znajdzie gminę, która prowadzi 76 zadań. Owszem, są to większe i mniejsze przedsięwzięcia, ale każda inwestycja wymaga prawie takiej samej dokumentacji, bez względu na to, czy jest ona za 100 tysięcy czy za 2 miliardy – wylicza.

Weronika Przestój

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021