W Nisku

Przyznali środki na działalność kulturalną

Przyznali środki na działalność kulturalną

Urząd Gminy w Nisku ogłosił wyniki konkursu na realizację zadań publicznych w 2017 roku dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Samorząd przeznaczy blisko 150 tys. zł na realizację 11 zadań publicznych.

Na zadania dotyczące podtrzymywania tradycji narodowej przeznaczono 57 tys. zł. Katolicki Dom Kultury „Arka” otrzymał 50 tys. zł na zorganizowanie warsztatów tanecznych upowszechniających folklor regionalny, natomiast Stowarzyszenie dla kultury Collegium 7 tys. zł na kultywowanie tradycji Podoficerskiej Szkoły dla Małoletnich w Nisku.

Na zadania dotyczące działań na rzecz osób niepełnosprawnych gmina przeznaczy 4 tys. zł. Caritas Diecezji Sandomierskiej otrzymał 3 tys. zł na wspieranie działalności pielęgnacyjno-rehabilitacyjnej osób niepełnosprawnych, zaś 1 tys. zł otrzymał Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki – Koło Polskiego Związku Niewidomych w Stalowej Woli.

15 tys. zł samorząd przeznaczył na działania na rzecz emerytów. 5 tys. zł na zorganizowanie wyjazdu rehabilitacyjno – rekreacyjnego otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Rudniku nad Sanem, zaś 10 tys. zł Stowarzyszenie dla kultury Collegium na organizację Dnia Seniora.

Na kolejną kategorię zadań, czyli wypoczynek dzieci i młodzieży, przeznaczono 45 tys. zł. W tym 10 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko, które zorganizuje VIII edycję Niżańskich Regat na zbiorniku wodnym „Podwolina”, 5 tys. zł Hufiec Nisko ZHP na przeprowadzenie manewrów techniczno-obronnych dla harcerzy i zuchów. 30 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia dla kultury Collegium, które zajmie się organizacją cyklu przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych i rekreacyjnych.

21 tys. zł przeznaczono na zadanie w zakresie kultura i sztuka. 15 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia dla kultury Collegium, które zajmie się promocją gminy podczas Dni Niska. Stowarzyszenie otrzymało również 6 tys. zł na zorganizowanie warsztatów teatralnych, które zwieńczy spektakl dla niżańskiej społeczności.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021