W Nisku

Przyznali środki na działalność kulturalną

Przyznali środki na działalność kulturalną

Urząd Gminy w Nisku ogłosił wyniki konkursu na realizację zadań publicznych w 2017 roku dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Samorząd przeznaczy blisko 150 tys. zł na realizację 11 zadań publicznych.

Na zadania dotyczące podtrzymywania tradycji narodowej przeznaczono 57 tys. zł. Katolicki Dom Kultury „Arka” otrzymał 50 tys. zł na zorganizowanie warsztatów tanecznych upowszechniających folklor regionalny, natomiast Stowarzyszenie dla kultury Collegium 7 tys. zł na kultywowanie tradycji Podoficerskiej Szkoły dla Małoletnich w Nisku.

Na zadania dotyczące działań na rzecz osób niepełnosprawnych gmina przeznaczy 4 tys. zł. Caritas Diecezji Sandomierskiej otrzymał 3 tys. zł na wspieranie działalności pielęgnacyjno-rehabilitacyjnej osób niepełnosprawnych, zaś 1 tys. zł otrzymał Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki – Koło Polskiego Związku Niewidomych w Stalowej Woli.

15 tys. zł samorząd przeznaczył na działania na rzecz emerytów. 5 tys. zł na zorganizowanie wyjazdu rehabilitacyjno – rekreacyjnego otrzymał Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Rudniku nad Sanem, zaś 10 tys. zł Stowarzyszenie dla kultury Collegium na organizację Dnia Seniora.

Na kolejną kategorię zadań, czyli wypoczynek dzieci i młodzieży, przeznaczono 45 tys. zł. W tym 10 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko, które zorganizuje VIII edycję Niżańskich Regat na zbiorniku wodnym „Podwolina”, 5 tys. zł Hufiec Nisko ZHP na przeprowadzenie manewrów techniczno-obronnych dla harcerzy i zuchów. 30 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia dla kultury Collegium, które zajmie się organizacją cyklu przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych i rekreacyjnych.

21 tys. zł przeznaczono na zadanie w zakresie kultura i sztuka. 15 tys. zł trafiło do Stowarzyszenia dla kultury Collegium, które zajmie się promocją gminy podczas Dni Niska. Stowarzyszenie otrzymało również 6 tys. zł na zorganizowanie warsztatów teatralnych, które zwieńczy spektakl dla niżańskiej społeczności.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021