W Nisku

Przyjdź na “szafing” i zajęcia kulinarne

Przyjdź na “szafing” i zajęcia kulinarne

W ramach grantu i dofinansowania działań projektowych w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji (LOWE) w gminie Harasiuki, działającym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Krzeszowie Górnym, powstała ciekawa oferta edukacyjna w zakresie aktywności osób dorosłych.

Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej z terenu całej gminy oraz gmin sąsiadujących. Działalność ośrodka LOWE skupia się na rozwijaniu kompetencji kluczowych, poprzez organizowanie różnorodnych zajęć, odpowiadających na potrzeby uczestników.

Bogata oferta LOWE zawarta jest w pięciu blokach tematycznych: „Postaw na siebie”, „Apetyt na zdrowie”, „Kurs na wiedzę”, „Świadomy rodzic” oraz „Sztuka tworzenia”.

Do chwili obecnej wsparciem edukacyjnym zostało objętych około 100 osób dorosłych, które skorzystały m. in. z zajęć ruchowych (zumba, fitness, nordic walking, body relax), artystycznych (deqoupage, ręcznie wykonywane ozdoby), wiedzowych (j. angielski, j. niemiecki, zajęcia komputerowe) pogłębiających kompetencje rodzicielskie i społeczne („Świadomy rodzic”, „Od pomysłu do realizacji”).

W najbliższym czasie PSP w Krzeszowie Górnym, planuje wiele innych ciekawych form aktywności. Będzie można wziąć udział w zajęciach kulinarnych i dietetycznych, ogrodniczych, warsztatach dla osób poszukujących pracy, w szkoleniach dla rolników w ramach współpracy z różnymi instytucjami wspierającymi, w kursie pierwszej pomocy oraz w wielu ciekawych warsztatach z rękodzieła artystycznego i użytkowego. Ciekawym przedsięwzięciem będzie też popularny ostatnio „szafing”, w ramach którego będzie można odświeżyć swoją garderobę na wiosnę.

Wszystkie zajęcia odbywają się w formie warsztatowej w budynku szkoły w godzinach popołudniowych i wieczornych. Kadra trenerów i koordynatorów ośrodka została profesjonalnie przygotowana do kształcenia osób dorosłych przez partnerów projektu LOWE- Związek Powiatów Polskich i Uniwersytet Jagielloński.

– W miłej i przyjemnej atmosferze, przy kawie i herbatce można nie tylko rozwinąć własne zainteresowania, pogłębić wiedzę, ale również spotkać się i porozmawiać z innymi ludźmi. W naszym ośrodku stawiamy na aktywność, wymianę doświadczeń i dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi uczestnikami – zachęcają organizatorzy projektu.

Więcej informacji na stronie internetowej ośrodka: http://www.facebook.com/kgszkola

PSP Krzeszów Górny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021