W Nisku

Przygotowują się do przedświątecznej inscenizacji

Przygotowują się do przedświątecznej inscenizacji

W Niedzielę Palmową odbędzie się szósta inscenizacja Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy w Rudniku nad Sanem. Wydarzenie kolejny raz organizuje radny Marian Pędlowski wspólnie z Klubem Seniora i harcerzami.

Tegoroczną inscenizację zaplanowano na Niedzielę Palmową, 9 kwietnia 2017 roku. Rozpocznie się o godz. 13:15, trasa będzie przebiegać przez rynek miasta, ul. Rzeszowską, ul. 3-go Maja, ul. Grunwaldzką, ul. Piłsudskiego, ul. Mickiewicza, a zakończy w kościele.
W inscenizację zaangażowanych jest ok. 120 osób, są to m.in. członkowie Klubu Seniora, harcerze z Rudnika nad Sanem i Ulanowa, senatorowie Bractwa Św. Józefa Opiekuna Rodzin z Niska i Grobel, członkowie Bractwa im. Św. Barbary z Ulanowa, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rudnika nad Sanem, a także mieszkańcy Krakowa, Sandomierza, Lipy, Stalowej Woli, Niska, Ulanowa, Przędzela, Grobel, Jeżowego, Kopek i Rudnika nad Sanem. W rolę Jezusaponownie wcieli się ks. Zbigniew Kargul.

Nowym elementem wprowadzonym do inscenizacji są postacie historyczne. W styczniowym Orszaku Trzech Króli uczestniczył hrabia Ferdynand Hompesch, w kwietniowej inscenizacji będzie pielgrzymował hrabia Hieronim Tarnowski.
Scenariusz Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy obejmuje osiem scenek rodzajowych, takich jak:
spotkanie przed podróżą, talenty, modlitwa, syn marnotrawny, uzdrowienie niewidomego, robotnicy w winnicy, Chrystus wsiada na osiołka oraz wjazd do Jerozolimy.
-Z dumą podkreślamy, iż jesteśmy jedyną miejscowością w kraju, w którym grupa około 140 osób, przygotowuje Orszak Trzech Króli w okresie Bożego Narodzenia oraz Wjazd Chrystusa do Jerozolimy w okresie wielkanocnym – mówi Marian Pędlowski, organizator, autor scenariusza i reżyser inscenizacji.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021