W Nisku

Przygotowania do VII edycji „Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy” ku końcowi

Przygotowania do VII edycji „Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy” ku końcowi

7 scenek rodzajowych oraz udział co najmniej 80 aktorów i statystów – w Rudniku nad Sanem dobiegają końca przygotowania do VII edycji „Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy”. Inscenizacja odbędzie się 25 marca w Niedzielę Palmową o godz. 13.15.

Przemarsz, jak co roku będzie miał nie tylko widowiskowy charakter, ale także będzie pewną formą rekolekcji. Trasa prowadzić będzie od skrzyżowania ulic: Rzeszowskiej i ul. 3-go Maja, poprzez ul. Rzeszowską, ul. Kilińskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Sandomierską, ul. Rynek oraz ul. Mickiewicza i zakończy się na placu przed kościołem, gdzie bezpośrednio po zakończeniu inscenizacji, zostanie odprawiona msza święta.

W tegorocznej edycji, rolę Chrystusa odegra ks. Mariusz Pyryt, natomast w role apostołów wcielą się mieszkańcy Rudnika, Jeżowego, Krakowa, Niska i Sandomierza.

– Kontynuujemy lokalne nawiązanie historyczne. Tym razem bohaterem jednej ze scenek będzie ks. Feliks Sękiewicz, którego zagra Józef Szewc z Jeżowego, a Chrystus z apostołami będzie przeniesiony w czasie do okresu pierwszej wojny światowej i mającej wówczas miejsce Bitwy Rudnickiej oraz spalenia drewnianego kościoła parafialnego. Zaakcentowany też będzie zbliżający się jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości – mówi Marian Pędlowski, organizator, autor scenariusza i reżyser.

Jednocześnie wyjaśnia, że Rudnik nad Sanem jest jedyną miejscowością, w której – w takiej formule, odbywa się Orszak Trzech Króli oraz inscenizacja ”Wjazd Chrystusa do Jerozolimy”, w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

– Jesteśmy dumni z tego, iż już po raz siedemnasty w tej formie ewangelizacji, będziemy manifestować naszą wiarę – dodaje Pędlowski.

Tradycyjnie, udział w inscenizacji wezmą także harcerze i zuchy pod dowództwem hm. Anny Korasiewicz, pochodzący z Koziarni, Krzeszowa, Kamionki Górnej oraz Rudnika.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021