W Nisku

Przy RCEZ wycięto drzewa

Przy RCEZ wycięto drzewa

Wycinka kilku drzew przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku od strony ul. Sandomierskiej wzbudziła niepokój radnych. Swoje obawy przedstawili na ostatniej sesji rady powiatu niżańskiego.

-Przejeżdżaliśmy obok szkoły i tak strasznie widno dookoła niej. Czy był jakiś projekt wycinki drzew zrobiony, przez kogo zatwierdzony, ile drzew zostało wyciętych? Jasność dookoła jest moim zdaniem, nieco nadmierna. Sprawozdania z zanieczyszczenia środowiska pokazują, że dobrze nie jest, jak pan starosta to widzi, bo przekraczamy wszelkie normy – pytał podczas sesji radny Jan Kowal.

IMG_0643

Jak tłumaczył starosta niżański, powiat rozpoczął szereg inwestycji remontowych przy szkole. Zostanie wykonana termomodernizacja oraz przebudowa całego placu szkolnego i infrastruktury.

-Zmieni się całe otoczenie szkoły, mamy już opracowaną dokumentację. Są różne głosy krytyki, że drzewa zostały wycięte. Nie możemy wyłożyć miliona złotych żeby później korzenie niszczyły asfalt. Każdy widzi to co się dzieje dookoła szkoły, a nie widzi tego co jest w ziemi- mówił Wacław Piędel, dyrektor RCEZ.

Plan zagospodarowania terenu wokół szkoły zakłada poszerzenie głównej drogi, wybudowanie nowych parkingów, wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów, a także remont kanalizacji. Przybędzie terenów wypoczynkowych dla uczniów, powstanie deptak, monitoring na szkole i drzewko solarne. To ostatnie jest obecnie projektowane przez szkolnego mechatronika, i jak podkreśla dyrekcja, ma być widoczne, podświetlone i ładniejsze niż to, które znajduje się w sąsiedniej Stalowej Woli.

Zadanie zagospodarowania terenu wokół szkoły zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich ruszy jeszcze w tym roku, po zakończeniu termomodernizacji szkoły. Prace obejmą teren od strony ul. Sandomierskiej, zostaną wykonane m.in. chodniki i cześć parkingów. Natomiast drugi etap dotyczy parkingów obok planowanego boiska sportowego i rozpocznie się w 2018 roku. Szacunkowy kosztorys tej inwestycji opiewa na blisko 1 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021