W Nisku

Przeterminowane odśnieżanie

Przeterminowane odśnieżanie

Co prawda zima jeszcze dobrze nie zawitała, jedynie ostatnio spadło trochę śniegu, jednak już mieszkańcy Niska zgłaszają nam, że służby mają problemy z odśnieżaniem w wyznaczonym czasie.

Tak na przykład dzieje się m. in. w centrum Niska. O naszą interwencję prosi mieszkanka. Zauważa, że na ulicach które powinny być odśnieżone w ciągu 6 godzin od opadów po tym czasie jeszcze długo zalegał śnieg. Chodzi tu głównie o ul. Daszyńskiego, ul. Dębinki, ul. Krasickiego, ul. Nowa Boczna, ul. Polna, ul. Spacerowa, ul. Wojska Polskiego, ulica za sklepem „Groszkiem” wzdłuż bloku 8C,8E,8A, oraz ulice i parkingi osiedlowe przy ul. Rzeszowskiej.

Według umowy, którą miasto zawarło z firmą na zimowe utrzymanie dróg i chodników jezdnia ma być odśnieżona na całej szerokości, posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu, w przypadku wystąpienia gołoledzi, nawierzchnie mają być posypywane solą i paskiem.

Sprawę tę poruszyła mieszkanka Niska. Stwierdziła, że drogi i chodniki nie są odśnieżane w określonym terminie. Zalegający śnieg i lód zagraża bezpieczeństwu, zarówno pieszym jak i kierowcom. Jak informuje, 10 stycznia w niedzielę o godzinie 17.00 przestał już padać śnieg. Więc zgodnie z informacją zamieszoną na oficjalnej stronie miasta, firma, która zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg na terenie miasta Nisko i sołectwa Nowosielec do 6 godzin po ustąpieniu opadów zobowiązana jest do odśnieżenia ulic. Ponadto, zobowiązana jest również do odśnieżania chodników i parkingów miejskich. Jednak, jak mówi nam oburzona kobieta, 24 godziny po ustąpieniu opadów, większość ulic nie została odśnieżona.

– W poniedziałek wielokrotnie próbowałam dodzwonić się do osoby odpowiedzialnej za strefę w której mieszkam. Wykonałam około dziesięć telefonów i żadne połączenie nie zostało odebrane. Zadzwoniłam więc do Urzędu Miasta, gdzie pan, z który rozmawiałam powiedział, że pług jest teraz w okolicach Urzędu Miasta i za chwilę przejedzie ulicą na której mieszkam. Zgodnie z mapą od mojego domu do Urzędu Miasta jest ponad kilometr, a pług jeszcze nie dojechał mimo, że minęło 6 godzin – mówi mieszkanka Niska.

Po kilku godzinach, nasza czytelniczka w końcu dodzwoniła się do osoby odpowiedzialnej, która podana jest na stronie internetowej.

Powiedziałam, że jeśli coś nie zostanie zrobione będę zmuszona zadzwonić do Urzędu Miasta i poinformować ich o tej sytuacji, usłyszałam: “A niech se pani dzwoni” – dodaje.

Jak powiedział nam pracownik służby dyżurnej, wszystkie ulice były odśnieżane wczoraj czyli 11 stycznia, do 12 godzin po ustąpieniu opadów. Przez cały dzień jeździły tam samochody.

Skoro ulice były odśnieżane wczoraj, a mieszkanka Niska interweniowała do służb już w niedzielę i poniedziałek, więc wykonawca nie wywiązał się w odpowiednim czasie ze swoich obowiązków.

Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy oburzają się na służby, które nie wywiązują się w czasie ze swoich obowiązków. Śniegu nie jest dużo, jednak niewątpliwie jest on uciążliwy. Topi się przy promieniach słonecznych za dnia, a zamarza nocą przy temperaturach minusowych. Ranem, powstały lód stwarza niebezpieczeństwo dla dzieci idących do szkoły oraz starszych osób nie wspominając już o kierowcach.

Weronika Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Rocznica Bitwy pod Niskiem

rni24.eu30 marca 2021

Obchody Wielkiego Tygodnia – Zalecenia diecezjalne

rni24.eu26 marca 2021

Uwaga! W weekend zmiana czasu na letni

rni24.eu26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

rni24.eu25 marca 2021