W Nisku

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Około 40 maluchów rozpocznie we wrześniu naukę przedszkolną w nowo powstającym Przedszkolu nr 2 w Nisku. Obecnie w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku trwa remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby dzieci.

Samorząd od ponad roku planował utworzenie drugiego publicznego przedszkola w Nisku. Jednak było to możliwe dopiero po uzyskaniu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Gmina pozyskała blisko 900 tys. zł na projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy i Miasta w zakresie podniesienia standardów wychowania i tworzenia nowych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym”. W jego ramach przebudowywane jest 287 m2 budynku szkoły na Podwolinie na potrzeby nauczycieli, aneksu kuchennego, zmywalni, dwóch sal zajęć dla dwóch grup przedszkolaków. Powstaną także toalety, szatnia, schowek oraz część komunikacyjna. Remont obejmuje także montaż instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, wodociągowej oraz centralnego ogrzewania.

Pozyskane środki zostaną też przeznaczone na remont Przedszkola nr 1 w Nisku. Zostanie w nim przebudowana i powiększona kuchnia, która od września będzie przygotowywać posiłki także dla przedszkolaków z Podwoliny. Natomiast wnętrze placówki zostanie odmalowane, położona zostanie nowa instalacja elektryczna. W 2018 roku prawdopodobnie placówka zostanie rozbudowana.

-Na ostatniej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pojawiła się sugestia, żeby dobudować do Przedszkola nr 1 cztery sale. W tym kierunku pójdziemy, do przyszłego budżetu wstawię projekt rozbudowy przedszkola – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021