W Nisku

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Około 40 maluchów rozpocznie we wrześniu naukę przedszkolną w nowo powstającym Przedszkolu nr 2 w Nisku. Obecnie w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku trwa remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby dzieci.

Samorząd od ponad roku planował utworzenie drugiego publicznego przedszkola w Nisku. Jednak było to możliwe dopiero po uzyskaniu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Gmina pozyskała blisko 900 tys. zł na projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy i Miasta w zakresie podniesienia standardów wychowania i tworzenia nowych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym”. W jego ramach przebudowywane jest 287 m2 budynku szkoły na Podwolinie na potrzeby nauczycieli, aneksu kuchennego, zmywalni, dwóch sal zajęć dla dwóch grup przedszkolaków. Powstaną także toalety, szatnia, schowek oraz część komunikacyjna. Remont obejmuje także montaż instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, wodociągowej oraz centralnego ogrzewania.

Pozyskane środki zostaną też przeznaczone na remont Przedszkola nr 1 w Nisku. Zostanie w nim przebudowana i powiększona kuchnia, która od września będzie przygotowywać posiłki także dla przedszkolaków z Podwoliny. Natomiast wnętrze placówki zostanie odmalowane, położona zostanie nowa instalacja elektryczna. W 2018 roku prawdopodobnie placówka zostanie rozbudowana.

-Na ostatniej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pojawiła się sugestia, żeby dobudować do Przedszkola nr 1 cztery sale. W tym kierunku pójdziemy, do przyszłego budżetu wstawię projekt rozbudowy przedszkola – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021