W Nisku

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Przedszkole w Podwolinie ruszy we wrześniu

Około 40 maluchów rozpocznie we wrześniu naukę przedszkolną w nowo powstającym Przedszkolu nr 2 w Nisku. Obecnie w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku trwa remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby dzieci.

Samorząd od ponad roku planował utworzenie drugiego publicznego przedszkola w Nisku. Jednak było to możliwe dopiero po uzyskaniu dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Gmina pozyskała blisko 900 tys. zł na projekt „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy i Miasta w zakresie podniesienia standardów wychowania i tworzenia nowych miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym”. W jego ramach przebudowywane jest 287 m2 budynku szkoły na Podwolinie na potrzeby nauczycieli, aneksu kuchennego, zmywalni, dwóch sal zajęć dla dwóch grup przedszkolaków. Powstaną także toalety, szatnia, schowek oraz część komunikacyjna. Remont obejmuje także montaż instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, wodociągowej oraz centralnego ogrzewania.

Pozyskane środki zostaną też przeznaczone na remont Przedszkola nr 1 w Nisku. Zostanie w nim przebudowana i powiększona kuchnia, która od września będzie przygotowywać posiłki także dla przedszkolaków z Podwoliny. Natomiast wnętrze placówki zostanie odmalowane, położona zostanie nowa instalacja elektryczna. W 2018 roku prawdopodobnie placówka zostanie rozbudowana.

-Na ostatniej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu pojawiła się sugestia, żeby dobudować do Przedszkola nr 1 cztery sale. W tym kierunku pójdziemy, do przyszłego budżetu wstawię projekt rozbudowy przedszkola – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021