W Nisku

Przedszkolaki z Krzeszowa „naładowane ekologią”

Przedszkolaki z Krzeszowa „naładowane ekologią”

760 kg zużytych baterii zebrały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Krzeszowie w ramach konkursu „Naładowani Ekologią”. Tym razem pokonały aż 400 szkół i przedszkoli w województwie podkarpackim. Po raz kolejny dzieciaki wykazały się proekologiczną postawą.

Placówka, współpracę z Organizacją Odzysku „Reba” rozpoczęła już kilka lat temu. Dzieci już od najmłodszych lat uczą się jak postępować ze zużytymi bateriami, wiedzą też, jakie zagrożenia mogą stwarzać te szkodliwe odpady.

O tym, że zużyte baterie można wrzucać do specjalnych pojemników, ustawionych w holu przedszkola, wiedzą także rodzice i mieszkańcy Krzeszowa, którzy chętnie włączyli się do tej akcji. Zużyte baterie przynoszą ze swoich zakładów pracy, okolicznych kiosków, sklepów warzywnych i spożywczych.

– Prowadzona w przedszkolu akcja zbiórki zużytych baterii została przeze mnie zauważona w Internecie zupełnie przypadkiem. Zgłosiłam chęć udziału w tej niezmiernie ważnej inicjatywie. Nie sądziłam jeszcze wtedy, że tak wiele będziemy mogli osiągnąć prowadząc różnorodne działania z zakresu edukacji ekologicznej, stale dążąc do wzbogacania treści, metod i form pracy z naszymi wychowankami, kształtując od najmłodszych lat ich zachowania proekologiczne. Istotne, bowiem jest wykształcanie w świadomości dzieci dbałości o środowisko naturalne, w którym żyją – mówi Beata Tryka, koordynator projektu, nauczyciel w Przedszkolu Gminnym w Krzeszowie.

Zebrana gigantyczna ilość baterii to nie jedyny sukces Przedszkola Gminnego w Krzeszowie. Na swoim koncie mają ich o wiele więcej, m. in jest to pierwsze miejsce w konkursie zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych na terenie powiatu niżańskiego oraz III miejsce w Polsce w konkursu ” Edukujemy – Pomagamy”. Przedszkole z Krzeszowa pokonało wtedy ponad 600 placówek z całego kraju i było jedyną placówką w finałowej dziesiątce.

Agata Piotrowska

krzeszow1

zdj 2 DSC03475 DSC03476 DSC03484 krzeszow

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021