W Nisku

Prężna działalność niżańskiego “Sokoła”

Prężna działalność niżańskiego “Sokoła”

Koncerty, spektakle, konkursy okolicznościowe i wernisaże – w sumie 159 przedsięwzięć, 87 występów, 39 nagród i wyróżnień. Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku podsumowało działalność za ubiegły rok. Sprawozdanie przedstawiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokół”, podczas ostatniej sesji rady miasta.

Placówka ta działa bardzo aktywnie. Mieszkańcom, tym którzy działają w zespołach, a także tym którzy są widzami zapewnia wiele atrakcji. W ciągu roku mogą oni skorzystać z bogatej oferty „Sokoła”. Dom kultury, oprócz głównej siedziby w Nisku ma także oddziały w Zarzeczu i w Nowosielcu. W ubiegłym roku odbyło się tam około 150 rożnych wydarzeń, w tym 99 w Nisku, 24 w Zarzeczu i 36 w Nowosielcu. Były to występy o charakterze okolicznościowym, rozrywkowym i artystyczno-edukacyjnym. Ponadto, pod swoją opieką, niżańska placówka ma również amfiteatr w Parku Miejskim.

– W minionym roku w związku z rozbudową budynku „Sokoła” działalność placówki prowadzona była do kwietnia, a zakończona widowiskiem muzyczno-filmowym. Kilka imprez odbyło się również w plenerze. Natomiast w okresie sprawozdawczym działało w sumie 26 zespołów i kół zainteresowań, w tym 16 w Nisku, 6 w oddziale w Zarzeczu i 4 w oddziale w Nowosielcu. Wszystkie zespoły skupiały w sumie ponad 600 uczestników. Nową ofertą minionego roku było także kino letnie – mówiła Alicja Sochacka.

Jak podkreślała, szczególnym osiągnięciem niżańskiej placówki w ubiegłym roku, było zdobycie przez grupę seniorek mażoretek tytułu mistrza Polski oraz 5 miejsca w Europejskich Mistrzostwach Mażoretek w Bułgarii. Wieloma osiągnięciami mogą się również pochwalić uczestnicy zajęć wokalnych, Niżańska Kapela Ludowa oraz zespoły taneczne. Przy NCK „Sokół”, prężnie działa również teatr Kontynuacja.

– NCK „Sokół” współpracuje również z wieloma placówkami oświatowymi, organizacjami, instytucjami, stowarzyszeniami z terenu gminy Nisko, oferując swoją pomoc w zakresie wypożyczenia bazy lokalowej, podestów scenicznych, nagłośnienia, oświetlenia, scenografii i plakatowania – dodaje dyrektor NCK „Sokół”.

Podczas sesji, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, radny Krzysztof Tabian, podziękował dyrektor Sochackiej, pracownikom placówki, a także prezesowi Teatru Kontynuacja za kreatywną i twórczą działalność, za szereg różnorodnych inicjatyw oraz znaczne sukcesy działalności kulturalnej.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Biblioteka Publiczna w Nisku otrzyma 24 tys. zł Powiatu Niżańskiego

rni24.eu22 stycznia 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych Babć i Dziadków !

rni24.eu21 stycznia 2021

120 tys. zł dla niżańskiej lecznicy na instalację tlenową

rni24.eu20 stycznia 2021

Kalendarz 2021 – Niżańskie pejzaże

rni24.eu20 stycznia 2021

I otwarty konkurs ofert 2021 dla organizacji pozarządowych

rni24.eu14 stycznia 2021
straosta

Starosta podsumował prace Powiatu

rni24.eu14 stycznia 2021

Zmarł ks. prał. Marian Rajchel, organizator parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Nisku-Malcach

rni24.eu13 stycznia 2021

Szpital w Nisku punktem szczepień Etapu I

rni24.eu13 stycznia 2021

Powiat Niżański wspiera prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej

rni24.eu12 stycznia 2021