W Nisku

Prężna działalność niżańskiego “Sokoła”

Prężna działalność niżańskiego “Sokoła”

Koncerty, spektakle, konkursy okolicznościowe i wernisaże – w sumie 159 przedsięwzięć, 87 występów, 39 nagród i wyróżnień. Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku podsumowało działalność za ubiegły rok. Sprawozdanie przedstawiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokół”, podczas ostatniej sesji rady miasta.

Placówka ta działa bardzo aktywnie. Mieszkańcom, tym którzy działają w zespołach, a także tym którzy są widzami zapewnia wiele atrakcji. W ciągu roku mogą oni skorzystać z bogatej oferty „Sokoła”. Dom kultury, oprócz głównej siedziby w Nisku ma także oddziały w Zarzeczu i w Nowosielcu. W ubiegłym roku odbyło się tam około 150 rożnych wydarzeń, w tym 99 w Nisku, 24 w Zarzeczu i 36 w Nowosielcu. Były to występy o charakterze okolicznościowym, rozrywkowym i artystyczno-edukacyjnym. Ponadto, pod swoją opieką, niżańska placówka ma również amfiteatr w Parku Miejskim.

– W minionym roku w związku z rozbudową budynku „Sokoła” działalność placówki prowadzona była do kwietnia, a zakończona widowiskiem muzyczno-filmowym. Kilka imprez odbyło się również w plenerze. Natomiast w okresie sprawozdawczym działało w sumie 26 zespołów i kół zainteresowań, w tym 16 w Nisku, 6 w oddziale w Zarzeczu i 4 w oddziale w Nowosielcu. Wszystkie zespoły skupiały w sumie ponad 600 uczestników. Nową ofertą minionego roku było także kino letnie – mówiła Alicja Sochacka.

Jak podkreślała, szczególnym osiągnięciem niżańskiej placówki w ubiegłym roku, było zdobycie przez grupę seniorek mażoretek tytułu mistrza Polski oraz 5 miejsca w Europejskich Mistrzostwach Mażoretek w Bułgarii. Wieloma osiągnięciami mogą się również pochwalić uczestnicy zajęć wokalnych, Niżańska Kapela Ludowa oraz zespoły taneczne. Przy NCK „Sokół”, prężnie działa również teatr Kontynuacja.

– NCK „Sokół” współpracuje również z wieloma placówkami oświatowymi, organizacjami, instytucjami, stowarzyszeniami z terenu gminy Nisko, oferując swoją pomoc w zakresie wypożyczenia bazy lokalowej, podestów scenicznych, nagłośnienia, oświetlenia, scenografii i plakatowania – dodaje dyrektor NCK „Sokół”.

Podczas sesji, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, radny Krzysztof Tabian, podziękował dyrektor Sochackiej, pracownikom placówki, a także prezesowi Teatru Kontynuacja za kreatywną i twórczą działalność, za szereg różnorodnych inicjatyw oraz znaczne sukcesy działalności kulturalnej.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021