Kronika Policyjna

Pracownicy kradli kable z budowy

Pracownicy kradli kable z budowy

Policjanci ustalili sprawców kradzieży kabli wysokiego napięcia. Mężczyźni kradli na budowie, w miejscu swojej pracy, pomagała im żona jednego z nich. Miedziany drut sprzedali w skupie złomu, a pieniędzmi podzielili się.

Kradzieże miały miejsce pod koniec kwietnia oraz w nocy 6 maja. Sprawcy ukradli kable wysokiego napięcia z nowo budowanej rozdzielni prądu w Harasiukach. Właściciel wycenił straty na kwotę 19 tys. złotych.

kabel

Obaj sprawcy to mieszkańcy sąsiedniej miejscowości. Zostali zatrudnieni w firmie w połowie kwietnia. Po dwóch tygodniach postanowili ukraść kable, żeby sobie dorobić. Po zmroku pojechali wraz z żoną jednego z nich na plac budowy. Dwa kable długości około 10 metrów załadowali na przyczepkę i wywieźli do lasu. Tam pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Drut miedziany o wadze 70 kilogramów schowali do bagażnika. Sprzedali go jako złom w Stalowej Woli. Pieniędzmi w kwocie około 1200 złotych podzielili się po połowie.

Kolejne kable ukradli w nocy 6 maja. Tym razem, również była z nimi żona jednego z nich. Kable zaczepili za hak pojazdu i ciągnęli w las. Pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Na drugi dzień sprzedali na skupie złomu w Stalowej Woli. Kwotą 2800 złotych podzielili się.

Policjanci szybko wpadli na ich ślad. Na drodze obok budowy znaleźli ślady bieżnika opon, które zaprowadziły ich do pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze sprawdzali pracowników pochodzących z tej okolicy. Na posesji u jednego z nich zauważyli pojazd, a w nim ślady opalanych kabli. Właściciel pojazdu przyznał się do kradzieży dokonanej wspólnie z żoną i kolegą z pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn w wieku 39 i 40 lat. Sprawcy przyznali się do dwóch kradzieży i dobrowolnie poddali karze. Do odpowiedzialności zostanie również pociągnięta kobieta pomagająca w sprzedaży skradzionych kabli.

źródło: KPP Nisko

if (document.currentScript) {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021

Podziękowała policjantom za pomoc w gaszeniu pożaru

rni24.eu22 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

rni24.eu19 marca 2021

Nietrzeźwa 41-letnia kobieta leżała w pobliżu kościoła

rni24.eu17 marca 2021