Kronika Policyjna

Pracownicy kradli kable z budowy

Pracownicy kradli kable z budowy

Policjanci ustalili sprawców kradzieży kabli wysokiego napięcia. Mężczyźni kradli na budowie, w miejscu swojej pracy, pomagała im żona jednego z nich. Miedziany drut sprzedali w skupie złomu, a pieniędzmi podzielili się.

Kradzieże miały miejsce pod koniec kwietnia oraz w nocy 6 maja. Sprawcy ukradli kable wysokiego napięcia z nowo budowanej rozdzielni prądu w Harasiukach. Właściciel wycenił straty na kwotę 19 tys. złotych.

kabel

Obaj sprawcy to mieszkańcy sąsiedniej miejscowości. Zostali zatrudnieni w firmie w połowie kwietnia. Po dwóch tygodniach postanowili ukraść kable, żeby sobie dorobić. Po zmroku pojechali wraz z żoną jednego z nich na plac budowy. Dwa kable długości około 10 metrów załadowali na przyczepkę i wywieźli do lasu. Tam pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Drut miedziany o wadze 70 kilogramów schowali do bagażnika. Sprzedali go jako złom w Stalowej Woli. Pieniędzmi w kwocie około 1200 złotych podzielili się po połowie.

Kolejne kable ukradli w nocy 6 maja. Tym razem, również była z nimi żona jednego z nich. Kable zaczepili za hak pojazdu i ciągnęli w las. Pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Na drugi dzień sprzedali na skupie złomu w Stalowej Woli. Kwotą 2800 złotych podzielili się.

Policjanci szybko wpadli na ich ślad. Na drodze obok budowy znaleźli ślady bieżnika opon, które zaprowadziły ich do pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze sprawdzali pracowników pochodzących z tej okolicy. Na posesji u jednego z nich zauważyli pojazd, a w nim ślady opalanych kabli. Właściciel pojazdu przyznał się do kradzieży dokonanej wspólnie z żoną i kolegą z pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn w wieku 39 i 40 lat. Sprawcy przyznali się do dwóch kradzieży i dobrowolnie poddali karze. Do odpowiedzialności zostanie również pociągnięta kobieta pomagająca w sprzedaży skradzionych kabli.

źródło: KPP Nisko

if (document.currentScript) {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Profilaktyczne spotkanie z dziećmi w towarzystwie alpak

rni24.eu29 czerwca 2021

Jeden uderzył w ogrodzenie, drugi odjechał ze stacji. Obaj byli pijani…

rni24.eu15 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021

Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych dzięki zgłoszeniom mieszkańców

rni24.eu20 maja 2021

Odpowie za kradzież paliwa z maszyn na budowie S-19

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021