Kronika Policyjna

Pracownicy kradli kable z budowy

Pracownicy kradli kable z budowy

Policjanci ustalili sprawców kradzieży kabli wysokiego napięcia. Mężczyźni kradli na budowie, w miejscu swojej pracy, pomagała im żona jednego z nich. Miedziany drut sprzedali w skupie złomu, a pieniędzmi podzielili się.

Kradzieże miały miejsce pod koniec kwietnia oraz w nocy 6 maja. Sprawcy ukradli kable wysokiego napięcia z nowo budowanej rozdzielni prądu w Harasiukach. Właściciel wycenił straty na kwotę 19 tys. złotych.

kabel

Obaj sprawcy to mieszkańcy sąsiedniej miejscowości. Zostali zatrudnieni w firmie w połowie kwietnia. Po dwóch tygodniach postanowili ukraść kable, żeby sobie dorobić. Po zmroku pojechali wraz z żoną jednego z nich na plac budowy. Dwa kable długości około 10 metrów załadowali na przyczepkę i wywieźli do lasu. Tam pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Drut miedziany o wadze 70 kilogramów schowali do bagażnika. Sprzedali go jako złom w Stalowej Woli. Pieniędzmi w kwocie około 1200 złotych podzielili się po połowie.

Kolejne kable ukradli w nocy 6 maja. Tym razem, również była z nimi żona jednego z nich. Kable zaczepili za hak pojazdu i ciągnęli w las. Pocięli je na mniejsze kawałki i opalili. Na drugi dzień sprzedali na skupie złomu w Stalowej Woli. Kwotą 2800 złotych podzielili się.

Policjanci szybko wpadli na ich ślad. Na drodze obok budowy znaleźli ślady bieżnika opon, które zaprowadziły ich do pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze sprawdzali pracowników pochodzących z tej okolicy. Na posesji u jednego z nich zauważyli pojazd, a w nim ślady opalanych kabli. Właściciel pojazdu przyznał się do kradzieży dokonanej wspólnie z żoną i kolegą z pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn w wieku 39 i 40 lat. Sprawcy przyznali się do dwóch kradzieży i dobrowolnie poddali karze. Do odpowiedzialności zostanie również pociągnięta kobieta pomagająca w sprzedaży skradzionych kabli.

źródło: KPP Nisko

if (document.currentScript) {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021