W Nisku

Poznawali tajniki etykiety

Poznawali tajniki etykiety

Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Wł. Sikorskiego w Rudniku nad Sanem przez pięć miesięcy brali udział w projekcie „Z kulturą za pan brat”.

Pomysłodawcami i koordynatorami projektu, który miał propagować zasady kulturalnego zachowania na co dzień i od święta, a także pokazać, że stosowanie zasad savior vivre ułatwia życia, byli nauczyciele Anna Błaż oraz Alina Wołoszyn.

W ramach projektu uczniowie wykonywali różne zadania konkursowe, walcząc o wycieczkę klasową do Warszawy oraz poznawali tajniki etykiety. Pod koniec projektu młodzież zapoznała się ze sztuką nakrywania do stołu, a także zasadami zachowania przy stole. Rudnicki zespół szkół gościł przedstawicieli ZS Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli, którzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów. Z wielkim zaangażowaniem i swadą poprowadziła je Beata Cygan, nauczyciel przedmiotów zawodowych, wspierali ją uczniowie klasy o profilu kelner. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo zasiadać i siedzieć przy stole, jak poprawnie i estetycznie nakryć stół, co robić z serwetą oraz co to jest menaż, poznali także tajemniczą mowę sztućców, a także co to jest goblet.

Chętni mogli poćwiczyć używanie sztućców do zadań specjalnych, czyli sztućców do jedzenia owoców morza. Na specjalne życzenie przybliżone zostały zasady dawania napiwków. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że uzbrojeni w nabytą wiedzę uczniowie będą świadomymi konsumentami oraz z większą swobodą będą mogli korzystać z uroków biesiadowania w miłym towarzystwie.

ZS Rudnik nad Sanem / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021