W Nisku

Powiat Niżański w projekcie LOWE

Powiat Niżański w projekcie LOWE

Powiat Niżański znalazł się w gronie 15 grantobiorców projektu Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji (LOVE). Program ten zakłada wykorzystanie potencjału szkół i środowisk lokalnych do prowadzenia działań na rzecz aktywności edukacyjnych osób dorosłych.

Projekt to pilotażowe działanie Związku Powiatów Polskich, którzy w 15-stu wybranych lokalizacjach w Polsce sprawdzą jak działa taki model aktywizacji społeczeństwa. Głównym celem twórców projektu LOWE jest aktywność edukacyjna osób dorosłych, rozwijanie takich kompetencji jak wychowawcze, społeczne i potrzebne na rynku pracy. To również rozwijanie metod i narzędzi pracy nauczycieli z osobami dorosłymi, w szczególności w małych środowiskach lokalnych i na terenach defaworyzowanych.

-Powiat otrzyma dofinansowanie w wysokości 249 tys. zł. W ramach tego zadania planujemy zrealizować różne przedsięwzięcia o charakterze edukacyjno-aktywizacyjnym, jak spotkania z pracodawcami, targi pracy, szkolenia – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

61% otrzymanej kwoty powiat niżański musi przeznaczyć na koszty działalność bezpośredniej, takie jak płaca dla prowadzących, materiały szkoleniowe, wyżywienie. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji zostanie utworzony w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, bo placówka ma ku temu odpowiedni predyspozycje. Jak podkreśla starosta, na pewno w projekt zostaną włączeni nauczyciele pracujący w szkole. Część z nich zostanie zatrudniona, część będzie wykonywać zadania w ramach wolontariatu.

Grant, który otrzyma powiat niżański, przyznawany jest na okres 2 lat, do czerwca 2018 roku, Jednak powiat musi uczestniczyć w projekcie co najmniej 2 lata po zakończeniu grantu, czyli nie krócej niż do czerwca 2020 roku.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021