W Nisku

Powiat Niżański pozyskał środki na realizację projektu

Powiat Niżański pozyskał środki na realizację projektu

Wśród 111 wybranych do dofinansowania projektów w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” akceptację uzyskał również projekt „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap II”. Wniosek złożony został w ramach celu szczegółowego 4 – edukacja dla bezpieczeństwa.

Projekt zakłada realizację działań na terenie powiatu niżańskiego przez: Liceum Ogólnokształcące w Nisku, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, Zespół Szkół w Jeżowem, Zespół Szkół, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz Dom Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus” w Rudniku nad Sanem.

W ramach projektu zaplanowano wiele szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej – dla uczniów, pracowników szkół i starostwa powiatowego, dla dzieci niepełnosprawnych, dla strażaków – ochotników.
W projekt wpisuje się również Turniej wiedzy z pierwszej pomocy dla osób niepełnosprawnych dla 10 ośrodków kształcenia specjalnego z województwa podkarpackiego, działania dla wychowanków i wychowawców z domu dziecka, szereg warsztatów, pogadanek dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów mających na celu poprawę ich bezpieczeństwa nie tylko jako uczestników ruchu, ale również zwiększenie świadomości w zakresie zagrożeń, które mogą wystąpić.
Zaplanowane akcje mające na celu propagowanie aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu z dala od przestrzeni internetowej, bez używek, kampanie informacyjne mające na celu pokazanie młodzieży przez rówieśników, jak można się uzależnić, jakie mogą być skutki i konsekwencje tego uzależnienia.

W ramach projektu zaplanowano zakup materiałów odblaskowych oraz zakup defibrylatora AED.

– Praca nad realizacją poprzedniej edycji projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego” i zdobyte doświadczenie pozwoliło przygotować wniosek na bardzo wysokim poziomie i pozyskać przez Powiat Niżański kwotę 100.000 zł na realizację kolejnego etapu. Okres realizacji projektu wpisuje się w działania realizowane przez nasz Powiat wokół obchodów 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki wsparciu finansowemu zwiększy się świadomość mieszkańców dotycząca edukacji dla bezpieczeństwa związanej z życiem w wolnym kraju – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Materiały prasowe 

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021