W Nisku

Post Covid’owy rynek pracy w powiecie niżańskim

Post Covid’owy rynek pracy w powiecie niżańskim

Polski rynek pracy zderzył się gwałtownie z pandemią. Po siedmiu latach wzrostu kwiecień i maj przyniosły spadki zatrudnienia najmocniejsze od dziesięciu lat. Według danych opublikowanych na stronach niżańskiego Powiatowego Urzędu Pracy na koniec maja bez pracy pozostawało 3890 osób z powiatu niżańskiego, z czego 775 osób posiadało prawo do zasiłku versus 3755 osób bezrobotnych i 705 osób bezrobotnych z prawem do zasiłku na koniec stycznia 2020. Tylko w samym miesiącu maj, w niżańskim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowało się 240 osób bezrobotnych.

Mimo rosnącego bezrobocia w powiecie niżańskim jest wiele przedsiębiorstw aktywnie poszukujących pracowników. Jednym z nich jest spółka Voster – jeden z największych w Polsce producentów drzwi i ościeżnic. Na dzień dzisiejszy, tylko do końca obecnego roku spółka planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 30 pracowników produkcyjnych oraz magazynowych. Nowe stanowiska pracy przewidziane są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W ofercie spółki znajdują się także stanowiska specjalistyczne. Obecnie spółka rekrutuje osoby na stanowiska kierownicze, specjalistów z obszaru IT, logistyki, automatyki oraz technologii. Zwiększone działania rekrutacyjne wynikają z oddania do użytkowania nowych hal produkcyjnych i magazynowych zlokalizowanych w Zarzeczu, gdzie na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych rozpoczęto produkcję drzwi.

Poza Zarzeczem spółka oferuje też możliwość zatrudnienia w Stalowej Woli, gdzie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej funkcjonuje zakład produkcji ościeżnic. Voster prowadzi rekrutacje poprzez stronę internetową https://www.voster.pl/oferty-pracy

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku znajdują się także inne oferty z powiatu. Zainteresowani mogą liczyć na pracę przy produkcji stolarki w zakładzie Pinus w Ulanowie, a także u wielu innych mniejszych pracodawców w okolicy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021