W Nisku

Post Covid’owy rynek pracy w powiecie niżańskim

Post Covid’owy rynek pracy w powiecie niżańskim

Polski rynek pracy zderzył się gwałtownie z pandemią. Po siedmiu latach wzrostu kwiecień i maj przyniosły spadki zatrudnienia najmocniejsze od dziesięciu lat. Według danych opublikowanych na stronach niżańskiego Powiatowego Urzędu Pracy na koniec maja bez pracy pozostawało 3890 osób z powiatu niżańskiego, z czego 775 osób posiadało prawo do zasiłku versus 3755 osób bezrobotnych i 705 osób bezrobotnych z prawem do zasiłku na koniec stycznia 2020. Tylko w samym miesiącu maj, w niżańskim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowało się 240 osób bezrobotnych.

Mimo rosnącego bezrobocia w powiecie niżańskim jest wiele przedsiębiorstw aktywnie poszukujących pracowników. Jednym z nich jest spółka Voster – jeden z największych w Polsce producentów drzwi i ościeżnic. Na dzień dzisiejszy, tylko do końca obecnego roku spółka planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 30 pracowników produkcyjnych oraz magazynowych. Nowe stanowiska pracy przewidziane są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W ofercie spółki znajdują się także stanowiska specjalistyczne. Obecnie spółka rekrutuje osoby na stanowiska kierownicze, specjalistów z obszaru IT, logistyki, automatyki oraz technologii. Zwiększone działania rekrutacyjne wynikają z oddania do użytkowania nowych hal produkcyjnych i magazynowych zlokalizowanych w Zarzeczu, gdzie na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych rozpoczęto produkcję drzwi.

Poza Zarzeczem spółka oferuje też możliwość zatrudnienia w Stalowej Woli, gdzie w Specjalnej Strefie Ekonomicznej funkcjonuje zakład produkcji ościeżnic. Voster prowadzi rekrutacje poprzez stronę internetową https://www.voster.pl/oferty-pracy

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku znajdują się także inne oferty z powiatu. Zainteresowani mogą liczyć na pracę przy produkcji stolarki w zakładzie Pinus w Ulanowie, a także u wielu innych mniejszych pracodawców w okolicy.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nowy obiekt rekreacyjny w Domostawie

rni24.eu2 lipca 2020

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

rni24.eu1 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

rni24.eu1 lipca 2020

Oliwia Głowińska najlepszą absolwentką 2020 r. w gminie Nisko

rni24.eu1 lipca 2020

Teatru “Blaszany Bębenek” z Krakowa w G.O.K. Harasiuki

rni24.eu1 lipca 2020

Pijany wjechał do rowu, został zatrzymany przez innego kierowcę

rni24.eu30 czerwca 2020

Zabierz książkę na wakacje – konkurs fotograficzny MBP

rni24.eu30 czerwca 2020

Szansa na darmowy koncert gwiazd

rni24.eu26 czerwca 2020