Kronika Policyjna

Pościg za “recydywistą drogowym”

Pościg za “recydywistą drogowym”

Trzy uszkodzone pojazdy, w tym samochód ciężarowy, to efekt ucieczki przed kontrolą drogową młodego mieszkańca Racławic. Policjanci próbowali go zatrzymać, gdy kierując volkswagenem jechał z prędkością 121 km/h przez miejscowość Katy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia dwóch przestępstw i pięciu wykroczeń.

nisko wypadek

W niedzielny wieczór policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Katach. Zaraz po godz. 20, policjant zmierzył prędkość volkswagena jadącego od strony Niska. Kierowca miał na liczniku 121 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna był znany niżańskim policjantom, jako wielokrotnie karany za wykroczenia drogowe. Wcześniej miał już zatrzymywane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów.

Kierowca pojazdu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci włączyli światła błyskowe i dźwiękowe rozpoczynając pościg za piratem drogowym. Za miejscowością Domostawa, na remontowany most wjechał na czerwonym świetle. Po kilku kilometrach kierujący golfem zawrócił.

Nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania. Policjanci próbowali go zatrzymać, blokując drogę radiowozem. Mężczyzna o mało nie potrącił policjanta. W drodze powrotnej ponownie przejechał przez most na czerwonym świetle. Przed Zdziarami na zakręcie drogi uciekający kierowca uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego. Części, które odpadły z pojazdów uszkodziły dwa auta osobowe jadące za tirem.

Dalszą ucieczkę mężczyzna kontynuował pieszo. Uciekł do lasu i zniknął z oczu policjantów w leśnej gęstwinie.

Został zatrzymany następnego dnia rano, w miejscu zamieszkania. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzuty popełnienia dwóch przestępstw i pięciu wykroczeń m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, dwukrotne niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz spowodowanie kolizji drogowej.

KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli narkotyki

rni24.eu29 stycznia 2021