Kronika Policyjna

Pościg i strzelanina za dilerem

Pościg i strzelanina za dilerem

Plantację konopi założoną w piwnicy domu jednorodzinnego w Przędzelu zlikwidowali policjanci z łódzkiego Centralnego Biura Śledczego Policji. W namiocie termicznym funkcjonariusze zabezpieczyli 12 kilogramów marihuany. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Oboje usłyszeli już zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków i urządzeń do ich produkcji. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

1056007744

Policjanci CBŚP z Łodzi ustalili, że na jednej z posesji w gminie Rudnik nad Sanem prawdopodobnie uprawiana jest marihuana. W trakcie dojazdu na miejsce zauważyli pojazd, którym miał kierować mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Funkcjonariusze zatrzymali samochód. Siedzący za kierownicą mężczyzna próbował cofnąć auto, stwarzając zagrożenie dla zatrzymujących go policjantów. Funkcjonariusze, by unieruchomić pojazd, przestrzelili opony wykorzystując strzelbę gładkolufową. Podczas przeszukania samochodu, znaleźli dowód osobisty, którego wygląd wzbudzał wątpliwości. W trakcie ustalania personaliów zatrzymanego mężczyzny okazało się, że są za nim wydane dwa listy gończe przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim.

1671540655

Policjanci przeszukali dom. W piwnicy ujawnili plantację konopi. W namiocie termicznym w pełni wyposażonym w sprzęt do uprawy roślin, został zabezpieczony susz i cztery rośliny konopi w doniczkach. Na strychu domu funkcjonariusze znaleźli odczep wewnętrznej linii zasilającej przeprowadzony przez otwór kominowy do piwnicy, z którego mężczyzna, nielegalnie pobierał energię do uprawianych roślin.

18-latka z miejscowości Furmany i jej 30-letni partner zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania kobieta usłyszała zarzut posiadania urządzeń i przedmiotów służących do wytwarzania środków odurzających. Mężczyzna dodatkowo usłyszał 3 zarzuty, posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi i kradzieży energii elektrycznej. 30-latek został przewieziony do zakładu karnego.

2052128375

Policjanci z Niska, którzy przejęli sprawę ustalają czy zatrzymani sprzedawali narkotyki na lokalnym rynku.

źródło: KPP Nisko

} else {

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Skradziona piła szybko trafiła do właściciela

rni24.eu6 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021

Ukradł portfel z dokumentami, usłyszał zarzuty

rni24.eu4 października 2021

Kradł paliwo z tirów z budowy S-19, został zatrzymany

rni24.eu29 września 2021