W Nisku

Ponad 670 tys. zł dla nowego przedszkola w Rudniku

Ponad 670 tys. zł dla nowego przedszkola w Rudniku

50 nowych miejsc w nowym przedszkolu  miejskim, utworzenie dwóch, nowych oddziałów i bogata oferta edukacyjna – to główne cele projektu, na jaki gmina w Rudniku nad Sanem otrzymała dofinansowanie z województwa podkarpackiego.

Zgodnie z umową, całkowita wartość wydatków kwalifikowanych tego projektu wynosi blisko 750 tys. zł i obejmuje dofinansowanie w kwocie przeszło 670 tys. zł. (ze środków europejskich to blisko 637 tys. zł i ze środków dotacji celowej ponad 34 tys. zł) oraz wkład własny niepieniężny gminy w kwocie 78 tys. zł (co stanowi 10,40% wydatków kwalifikowanych projektu).

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem, zamiarem projektu jest utworzenie 50 nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z województwa podkarpackiego – Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, poprzez otwarcie dwóch, nowych oddziałów wychowania przedszkolnego dla 50 dzieci, w pełni wyposażonego i prowadzącego zajęcia w ramach podstawy programowej. Ponadto, rozszerzenie oferty o dodatkowe zajęcia na rzecz podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej poprzez wprowadzenie zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne dla dzieci oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli od 1 maja 2018 r. do 31 grudnia przyszłego roku.

W ramach projektu zaplanowano zakup i adaptację placu zabaw, pomocy dydaktycznych, zabawek i urządzeń specjalistycznych, tj. tablice multimedialne, podłoga interaktywna.

Nowe przedszkole, to także nowe miejsca pracy. Maluchami zajmie się wykwalifikowana kadra. Będą odbywać się zajęcia m. in. z gimnastyki korekcyjnej, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne czy logopedyczne. Nad całością realizacji projektu będzie czuwała fachowa kadra zarządzająca. Grupę docelową stanowić będzie 50 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat z 50 miejscami, 4 nauczycieli oraz 100 dzieci objętych dodatkowymi zajęciami.

Umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „Rajski zakątek” dla nowego przedszkola, podpisano 11 grudnia z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. Projekt ‘Rajski Zakątek” jest współfinasowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IX, Jakość edukacji i kompetencji w regionie Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej.

A.Piotrowska/UGiM Rudnik nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021