W Nisku

Pomogli już wielu ludziom w naszym regionie

Pomogli już wielu ludziom w naszym regionie

41 rodzin z Niska i okolic otrzymało w miniony weekend pomoc w ramach XVII edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetnej Paczki. Taka społeczna współpraca może dać nadzieję i szansę na udane i szczęśliwe święta. Tutaj nie liczy się tylko pomoc materialna, nowe buty czy ubrania, ważna jest także sama obecność drugiego człowieka, wsparcie emocjonalne i motywacja do zmiany na lepsze jutro.

Każdą z rodzin na terenie Niska i okolic odwiedzili wcześniej wolontariusze, których jest 22. Zobaczyli oni warunki, w jakich żyją rodziny, rozmawiali o ich problemach, sytuacji finansowej i potrzebach. Pomoc otrzymały te rodziny, co do których jest pewność, że potrzebują pomocy. Są to osoby starsze, samotne, samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, zmagające się z chorobą lub niepełnosprawnością.

– Rodziny w potrzebie otrzymały przede wszystkim pomoc w postaci żywności, środków czystości i droższych sprzętów jak: meble, artykuły RTV i AGD, aparat słuchowy, sprzęt rehabilitacyjny, obuwie i odzież. Darczyńcy bardzo się postarali i przygotowali piękne prezenty, które sprawiały, że na twarzach obdarowanych pojawił się uśmiech, łzy szczęścia oraz nadzieja w sercach na lepsze jutro. Paczki pomogą nie tylko materialnie, ale również wzmocnią poczucie własnej wartości i motywację, aby zmieniać coś w swoim życiu – wyjaśnia Aneta Sikora, wieloletni wolontariusz SzP rejonu Nisko i okolice.

W większości paczki zostały przygotowane przez różne szkoły, przedszkola, pracowników różnych instytucji, firmy oraz prywatne osoby – przyjaciół, znajomych, czy kilka rodzin.

– Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie finału, szczególnie Pani Renacie Partyce – Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nisku, darczyńcom, którzy przygotowali paczki, wolontariuszom, przyjaciołom Paczki – serdeczne Bóg zapłać – mówi Karolina Sądej, lider zespołu Szlachetna Paczka rejonu Nisko i okolice.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021