W Nisku

Pomogą w wydawaniu żywności

Pomogą w wydawaniu żywności

10 tys. zł to kwota dotacji, jaką gmina Nisko przekaże organizacjom pozarządowym, które zajmą się dystrybucją żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Burmistrz Niska ogłosił III otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównania szans. W ramach zadania organizacje zajmą się dystrybucją żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebujących (FEAD). Pomoc otrzymają osoby skierowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nisku.

Kierownictwo OPS-u szacuje, że z pomocy żywnościowej, podobnie jak w tamtym roku skorzysta 460 rodzin, czyli około 1000 osób. A pomoc mogą otrzymać rodziny i osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a ich dochody nie przekraczają w przypadku osoby samotnej 951 zł, zaś w rodzinie 771 zł.

Organizacja pozarządowa, która wygra konkurs zajmie się zapewnieniem na terenie Niska i sołectw pomieszczeń na potrzeby prowadzenia dystrybucji żywności. Zapewni obsługę punktów wydawania żywności oraz transport, załadunek i rozładunek produktów dla potrzebujących. Będzie prowadzić dystrybucję żywności, przestrzegać przepisów sanitarnych dotyczących przechowywania i wydawania produktów. Organizacja będzie również prowadzić pełną dokumentację przez cały okres oraz zda sprawozdanie z działalności.

Dzięki temu, że miasto włączyło się w wydawanie żywności mieszkańcom, osoby potrzebujące nie będą musiały, jak w latach ubiegłych, jeździć np. do Stalowej Woli, gdzie działały punkt wydawania produktów spożywczych.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021