W Nisku

Pomoc kuratorska w zasięgu ręki

Pomoc kuratorska w zasięgu ręki

Wsparcie młodzieży, która ma konflikt z prawem, pomoc dla rodzin mających trudności w wychowaniu dzieci, a także uzyskanie porad prawnych – m .in. tymi sprawami zajmują się kuratorzy, którzy pracują w Ośrodku Kuratorskim przy Sądzie Rejonowym w Nisku. Placówka ta, została właśnie oficjancie otwarta.

 

Dzieci, którym potrzebna jest taka pomoc, jest coraz więcej. Dlatego ten ośrodek będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Z pomocą kuratorów rodzinnych, wolontariuszy, terapeutów czy psychologa z pewnością uda się pomóc tym, którzy takiego wsparcia najbardziej potrzebują. Działalność tej placówki, będzie służyć przede wszystkim poprawie zachowań nieletnich, motywowaniu ich do dalszego kształcenia i rozwoju osobowości.

Działania, które podejmują kuratorzy w takich placówkach, polegają na organizowaniu nieletnim czasu wolnego, nawiązywaniu współpracy z otoczeniem, prowadzeniu terapii i udzielaniu pomocy, której tak często nie doświadczają.

– Dziękuję za zaangażowanie samorządowi niżańskiemu, który wspiera nas także pod względem finansowym. Chcemy pomagać dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Dajemy szansę również rodzicom, którzy mogą te dzieci przyprowadzić do nas i wspólnie pracować. Czeka nas ciężka praca, ale mam nadzieję, że to w przyszłości zaowocuje – mówi Robert Pelewicz, prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Zaznacza, że na przełomie nowego roku zostaną otwarte cztery nowe placówki. – Chcemy, aby sieć tych ośrodków była w całym okręgu, aby sędziowie, przedstawiciele policji, samorządów, wiedzieli, gdzie mogą kierować dzieci, by nie skazywać ich od razu na dom dziecka – mówi.

Współpracę z ośrodkiem zapowiedziały także władze gminy. Jak podkreślała Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska, samorząd jest otwarty na różnego rodzaju działania i jego potrzeby.

– Przede wszystkim, chcemy pomagać dzieciom, które mają problemy, żeby znalazły swoje miejsce w życiu. Chcemy im pomóc przetrwać ten najtrudniejszy chyba okres w życiu, jakim jest okres dojrzewania, zwłaszcza, gdy nie mają zbyt sprzyjających warunków – mówi Magdalena Orzechowska – Koczwara, kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Nisku.

Ośrodek w Nisku będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00.
Kolejne placówki będą otwarte niebawem w Stalowej Woli, Mielcu, a już jutro w Tarnobrzegu.

IMG_7397 (Kopiowanie)

IMG_7402 (Kopiowanie)

IMG_7406 (Kopiowanie)

IMG_7403 (Kopiowanie)

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Obwodnica Niska i Stalowej Woli oficjalnie otwarta

rni24.eu18 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021