W Nisku

Pomoc kuratorska w zasięgu ręki

Pomoc kuratorska w zasięgu ręki

Wsparcie młodzieży, która ma konflikt z prawem, pomoc dla rodzin mających trudności w wychowaniu dzieci, a także uzyskanie porad prawnych – m .in. tymi sprawami zajmują się kuratorzy, którzy pracują w Ośrodku Kuratorskim przy Sądzie Rejonowym w Nisku. Placówka ta, została właśnie oficjancie otwarta.

 

Dzieci, którym potrzebna jest taka pomoc, jest coraz więcej. Dlatego ten ośrodek będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Z pomocą kuratorów rodzinnych, wolontariuszy, terapeutów czy psychologa z pewnością uda się pomóc tym, którzy takiego wsparcia najbardziej potrzebują. Działalność tej placówki, będzie służyć przede wszystkim poprawie zachowań nieletnich, motywowaniu ich do dalszego kształcenia i rozwoju osobowości.

Działania, które podejmują kuratorzy w takich placówkach, polegają na organizowaniu nieletnim czasu wolnego, nawiązywaniu współpracy z otoczeniem, prowadzeniu terapii i udzielaniu pomocy, której tak często nie doświadczają.

– Dziękuję za zaangażowanie samorządowi niżańskiemu, który wspiera nas także pod względem finansowym. Chcemy pomagać dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Dajemy szansę również rodzicom, którzy mogą te dzieci przyprowadzić do nas i wspólnie pracować. Czeka nas ciężka praca, ale mam nadzieję, że to w przyszłości zaowocuje – mówi Robert Pelewicz, prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Zaznacza, że na przełomie nowego roku zostaną otwarte cztery nowe placówki. – Chcemy, aby sieć tych ośrodków była w całym okręgu, aby sędziowie, przedstawiciele policji, samorządów, wiedzieli, gdzie mogą kierować dzieci, by nie skazywać ich od razu na dom dziecka – mówi.

Współpracę z ośrodkiem zapowiedziały także władze gminy. Jak podkreślała Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska, samorząd jest otwarty na różnego rodzaju działania i jego potrzeby.

– Przede wszystkim, chcemy pomagać dzieciom, które mają problemy, żeby znalazły swoje miejsce w życiu. Chcemy im pomóc przetrwać ten najtrudniejszy chyba okres w życiu, jakim jest okres dojrzewania, zwłaszcza, gdy nie mają zbyt sprzyjających warunków – mówi Magdalena Orzechowska – Koczwara, kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Nisku.

Ośrodek w Nisku będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00.
Kolejne placówki będą otwarte niebawem w Stalowej Woli, Mielcu, a już jutro w Tarnobrzegu.

IMG_7397 (Kopiowanie)

IMG_7402 (Kopiowanie)

IMG_7406 (Kopiowanie)

IMG_7403 (Kopiowanie)

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021