W Nisku

Pomagają znaleźć nowy dom dla psów

Pomagają znaleźć nowy dom dla psów

Małe i duże, młode i stare, spokojne i pełne energii, miłośnicy biegania i powolnych spacerów, a także takie, które uwielbiają się wylegiwać na kolanach – porzucone psy z terenu powiatu niżańskiego i nie tylko, czekają na swoich nowych właścicieli. Tymczasową opiekę znalazły w schronisku w Sigiełkach w gminie Krzeszów.

Na terenie powiatu niżańskiego jest coraz więcej błąkających się bezpańskich psów. W ostatnim czasie na profilach społecznościowych oraz na stronach urzędów gmin pojawiły się informacje o zagubionych, błąkających się i porzuconych czworonogach. Ludzie chcąc się ich pozbyć, wywożą je do lasu, do sąsiednich miejscowości lub też wyrzucają z samochodu na ulice. Błąkające się i szukające schronienia psy są wyłapywane przez pracowników schroniska lub też przywożone przez ludzi, którzy chcą im pomóc, jednak nie mogą się nimi zaopiekować.

Od dwóch lat w Sigiełkach funkcjonuje schronisko dla psów. Na początku pomysł o utworzeniu takiego miejsca nie podobał się wielu mieszkańcom. Teraz przyznają, że był to strzał w dziesiątkę. W ubiegłym roku ponad 100 psów znalazło swój nowy dom.

– Obecnie w schronisku jest 10 psów dorosłych i 3 szczeniaczki, które zostały wyrzucone na targu w Nowej Sarzynie. Każdy z tych psiaków ma swoją historię. Często trafiają do nas także czworonogi, porzucone w Rudniku nad Sanem. Każdy kto jest zainteresowany adopcją, może po wcześniejszym umówieniu się przyjechać i zobaczyć pieski w schronisku. Psiaki oddawane do nowych właścicieli zawsze są odrobaczone, wysterylizowane odpchlone i zaszczepione – mówi lek. wet. Jerzy Sulikowski.

Zdjęcia psiaków które szukają nowych właścicieli można obejrzeć na stronie. Jak informuje lek. wet. Jerzy Sulikowski, umieszczonych jest tam 80% zdjęć zwierząt, ponieważ zanim placówka zdąży zamieścić na stronie nowe zdjęcie, pies znajduje już nowy dom.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021