W powiecie

Polityczne roszady w Jeżowem

Polityczne roszady w Jeżowem

Eugeniusz Ciak, Przewodniczący Rady Gminy Jeżowe został odwołany ze stanowiska. Jego miejsce zajął Mirosław Bajek.

Tak zdecydowali radni na ostatniej sesji. 6 z nich przedstawiło wniosek o odwołanie, w którym piszą, że: „Radny Eugeniusz Ciak stracił mandat zaufania wśród Radnych Gminy Jeżowe. Pan Eugeniusz Ciak nie wykazał bezstronności w organizowaniu pracy Rady Gminy. Nie gwarantuje rzetelnego i bezstronnego działania na rzecz interesów społeczności lokalnej. Taki stan rzeczy wpływa negatywnie na efektywność pracy całej rady, co przekłada się na brak klarownych decyzji i źle wpływa na właściwe prowadzenie i wykonywanie zadań przez radę gminną. Mając na celu dobro Gminy Jeżowe należy uznać, że dalsze pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady Gminy przez pana Eugeniusza Ciaka nie rokuje sprawnego zarządzania radą Gminy Jeżowe. Całokształt działań prowadzonych przez pana Eugeniusza pokazał, że nie spełnił należycie funkcji przewodniczącego, nie potrafił arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Gminy. Dotychczasowa działalność radnego Eugeniusza Ciaka nie sprzyjała konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie. Prowadziła do jeszcze większych poddziałów i spowodowała, że atmosfera w Radzie Gminy niczym nie przypominała demokratycznego samorządu”.

W tajnym głosowaniu 8 radnych opowiedziało się za odwołaniem, 5 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Należy wspomnieć, że jeden radny był nieobecny.
Na stanowisko przewodniczącego radni zgłosili 2 kandydatów: dotychczasowego wiceprzewodniczącego Mirosława Bajka i radnego Grzegorza Bielenia. Większością głosów wybrany został Mirosław Bajek, otrzymał 11 głosów, a Grzegorz Bieleń 3.

Jak swoje odwołanie komentuje przewodniczący?
– Jeżeli zmiana Przewodniczącego Rady Gminy Jeżowe ma przynieść rozwój i poprawę zamożności naszej gminy, to w pełni szanuję i akceptuję decyzję radnych Gminy Jeżowe – stwierdza Eugeniusz Ciak, który przez 3 kadencje, łącznie z obecną, przewodniczył radzie.

Mirosław Bajek jest radnym 4 kadencję.
-Zawsze byłem radnym ugodowym, nikomu nie ubliżałem, kulturalnie się zachowywałem. Radni mają do mnie zaufanie i mnie wybrali – mówi Mirosław Bajek.

JEZ_0447

JEZ_0448

JEZ_0449

JEZ_0450

JEZ_0452

Weronika Przestój

foto: UG Jeżowe

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Umowa na budowę ciągu pieszo – rowerowego w Jacie podpisana

rni24.eu21 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021