Kronika Policyjna

Policyjne działania „Motocykl”

Policyjne działania „Motocykl”

Jesień to czas zakończeń sezonu motocyklowego i na drogach może pojawić się ich znacznie więcej, a miłośnicy dwóch kółek, nierzadko podróżują w dużych grupach. Ostatnie ciepłe i słoneczne dni sprzyjają sezonowi na jednoślady i na drogach wciąż można spotkać wielu motocyklistów. W miniony weekend niżańscy funkcjonariusze po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl”

Przeprowadzone działania ukierunkowane były na wzmożone kontrole kierujących motocyklami i motorowerami oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń popełnianych na drogach przez kierujących jednośladami. Głównym celem akcji kontrolno-profilaktycznej było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez użytkowników motocykli. Funkcjonariusze przeprowadzili liczne kontrole jednośladów, niejednokrotnie przestrzegali, aby podczas podróży pamiętać o bezpieczeństwie swoim oraz innych. Ponadto przypominano, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze, dają gwarancję bezpiecznego podróżowania, a priorytetem podczas takich wypraw powinno być zachowanie zdrowego rozsądku i wyobraźni.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu lub zmiana pas ruchu, bez upewnienia się, czy kierowca ma do tego możliwość, to jedne z głównych „grzechów” kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jaki i oni.

Jesień to pora roku, która wymaga od kierowców zmiany techniki jazdy. Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły, to nieodłączne elementy jesiennej aury. Zmienne warunki atmosferyczne, w połączeniu z drogową brawurą, mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego – tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami – o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas obecnej pory roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Skradziona piła szybko trafiła do właściciela

rni24.eu6 października 2021

Ukradł portfel z dokumentami, usłyszał zarzuty

rni24.eu4 października 2021

Kradł paliwo z tirów z budowy S-19, został zatrzymany

rni24.eu29 września 2021