Kronika Policyjna

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

Policjantka zajmująca się zagadnieniami profilaktycznymi w niżańskiej komendzie uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nisku i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. Wiodącymi tematami zajęć była agresja i przemoc rówieśnicza oraz cyberzagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się również o specyfice pracy w Policji.

Edukacja z zakresu bezpiecznego użytkowania technologii informacyjno-komputerowych i zjawisko cyberprzemocy, jest tematem najczęściej wybieranym przez nauczycieli, którzy zapraszają sierż. Katarzynę Pracało do uczestnictwa w spotkaniach z młodzieżą. Przy okazji funkcjonariuszka porusza inne tematy, które często są zgłaszane przez pedagogów, takie jak agresja i przemoc rówieśnicza w szkole i poza nią.

Na zajęciach młodzież zdobywa wiedzę z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących w trakcie korzystania z Internetu, jak również konsekwencji prawnych wykorzystywania sieci internetowej niezgodnie z prawem, takich jak przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji czy wizerunku osoby bez jej zgody.

Funkcjonariuszka omówiła, czym jest hejt i mowa nienawiści oraz jak reagować, gdy uczniowie spotkają się z agresją w Internecie, szkole czy na ulicy. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w Internecie mogą dotknąć każdego.

Ideą spotkania z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami.

Na spotkaniu policjantka poruszała również temat przemocy domowej,  wskazywała jak reagować na przemoc i do kogo można zwrócić się o pomoc.

W trakcie zajęć uczniowie byli zainteresowani pracą w policji, dlatego mogli również dowiedzieć się na czym polega specyfika pracy policyjnej i jak wstąpić w mundurowe szeregi.

 

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany bez uprawnień kierował passatem

rni24.eu13 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

rni24.eu8 września 2021

Samowolnie oddalił się ze szpitala- znaleźli go policjanci

rni24.eu30 sierpnia 2021

Groził pracownicy apteki nożem, żądając wydania leku

rni24.eu26 sierpnia 2021

Policjanci znaleźli narkotyki w saszetce w audi

rni24.eu13 sierpnia 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Profilaktyczne spotkanie z dziećmi w towarzystwie alpak

rni24.eu29 czerwca 2021

Jeden uderzył w ogrodzenie, drugi odjechał ze stacji. Obaj byli pijani…

rni24.eu15 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021