Fotorelacje

Pokazali czym są uzależnienia

Pokazali czym są uzależnienia

Siedem szkolnych grup teatralnych wzięło udział w drugich powiatowych eliminacjach do VII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

W konkursie, który odbył się 22 marca w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, spotkali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 Gimnazjum nr 2 w Nisku, Zespołu Szkół nr 3 Gimnazjum nr 3 w Nisku, Gimnazjum Zespołu Szkół w Starym Narcie, Gimnazjum Zespołu Szkół w Hucie Krzeszowskiej, Gimnazjum Zespołu Szkół w Ulanowie i Gimnazjum nr 1 w Nisku.
Młodzież przygotowała krótkie spektakle na temat uzależnień i profilaktyki. Uczniowie nie skupili się tylko na alkoholu, papierosach i narkotykach, ale również poruszyli temat tego, jak radzić sobie ze swoimi psychicznymi słabościami. Młodzi ludzie pokazali to co jest ich zdaniem ważne, w jaki sposób postrzegają problem uzależnień. Przegląd miał formę edukacyjną, młodzież wymieniła się swoimi poglądami i wiedzą.

W jury konkursu zasiedli przedstawiciel Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Nisku Magdalena Rachwał, przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Joanna Król, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu filia w Nisku Anna Banach, przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji Bernard Dul oraz aktor i reżyser Teatru Kontynuacja z NCK „Sokół” Marek Urban.
Jury wybierając najlepszą grupę teatralną wzięło pod uwagę treść spektaklów, ich formę, środki artystyczne, spójność oraz oryginalność inscenizacji.

W powiatowych eliminacjach zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Nisku. Grupa „Spes” zaprezentowała spektakl „Otchłań”, w którym pokazała, że tylko wsparcie bliskich i silna wola mogą pomóc wyjść z nałogu. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej. Grupa „Niezłomni” zaprezentowała spektakl „Spętani”. Młodzież przedstawiła w nim jak ludzie popadają w nałogi, takie jak papierosy, alkohol, leki, gry komputerowe czy przemoc, z których nie potrafią wyjść. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Nisku. Grupa „Asy z drugiej klasy” zaprezentowała spektakl „Dostałem drugą szansę, nie zmarnuję jej”, w którym przedstawiono jak szkodliwe jest palenie w ciąży oraz bierne palenie. Młodzi ludzie pokazali również, co ich zdaniem musi się stać, aby zerwać z nałogiem.
Nagrody zwycięzcom wręczył burmistrz Niska Julian Ozimek oraz sekretarz powiatu niżańskiego Mirosława Daśko. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, które przygotowali organizatorzy.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017