kultura i rozrywka

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko serdecznie zapraszają na premierowy pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”, promocję podręcznika historycznego dla najmłodszych „Czy wiecie, że…” oraz promocję pocztówek „Nowe miasto w starej szacie”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., o godz. 13.00 w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią wydarzenie ma charakter zamknięty, obowiązuje limit widzów (wejście wyłącznie z zaproszeniami). Otwarta premiera filmu, dla szerszej publiczności, planowana jest w terminie późniejszym w scenerii Parku Miejskiego w Nisku. O wydarzeniu będziemy informować w najbliższym czasie.

 

Film, podręcznik oraz pocztówki powstały w ramach projektu „DZIEJE MIASTA W PIĘCIU ODSŁONACH”, realizowanego przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury przy współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Film oraz podręcznik docelowo mają służyć jako element oferty edukacyjnej Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji.

Projekt Niżańskiego Stowarzyszenia dla Kultury otrzymał grant w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Wsparcie inicjatyw związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym i historycznym, realizowanym przez Lokalną Grupę Działania  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

 

FILM:

Autorką filmu (scenariusz, reżyseria, postaci, scenografia, montaż) „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” jest znakomita, niżańska artystka Paulina Kara. Film powstał w technice animacji poklatkowej. Trwa ok. 20 min., składa się z ok. 40 000 zdjęć. Muzykę do filmu skomponował Tomasz Kara – Sajek – muzyk zespołu „Baśnie Zebrane”.

 

PODRĘCZNIK:

Podręcznik „Czy wiecie, że…” to 24 opowieści dla najmłodszych poszukiwaczy wiedzy o dawnym Nisku. Autorką opracowania i tekstów jest Karolina Kutyła, jedno z zagadnień opracował Ryszard Zemła. Podręcznik przepięknie zilustrowała, pochodząca z Niska, utalentowana artystka Magdalena Kara – Sajek.

 

POCZTÓWKI:

„Nowe miasto w starej szacie” – to 5 pocztówek zaprojektowanych przez niżańskiego artystę fotografa Rafała Marchuta.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jubileuszowy konkurs młodych twórców w jeżowskim Zespole Szkół

rni24.eu10 czerwca 2021

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Będzie nowe ogrodzenie wokół Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

Jeżowe w filmowej krasie

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021