kultura i rozrywka

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko serdecznie zapraszają na premierowy pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”, promocję podręcznika historycznego dla najmłodszych „Czy wiecie, że…” oraz promocję pocztówek „Nowe miasto w starej szacie”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., o godz. 13.00 w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią wydarzenie ma charakter zamknięty, obowiązuje limit widzów (wejście wyłącznie z zaproszeniami). Otwarta premiera filmu, dla szerszej publiczności, planowana jest w terminie późniejszym w scenerii Parku Miejskiego w Nisku. O wydarzeniu będziemy informować w najbliższym czasie.

 

Film, podręcznik oraz pocztówki powstały w ramach projektu „DZIEJE MIASTA W PIĘCIU ODSŁONACH”, realizowanego przez Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury przy współpracy z Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Film oraz podręcznik docelowo mają służyć jako element oferty edukacyjnej Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji.

Projekt Niżańskiego Stowarzyszenia dla Kultury otrzymał grant w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Wsparcie inicjatyw związanych z lokalnym dziedzictwem kulturowym i historycznym, realizowanym przez Lokalną Grupę Działania  Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

 

FILM:

Autorką filmu (scenariusz, reżyseria, postaci, scenografia, montaż) „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” jest znakomita, niżańska artystka Paulina Kara. Film powstał w technice animacji poklatkowej. Trwa ok. 20 min., składa się z ok. 40 000 zdjęć. Muzykę do filmu skomponował Tomasz Kara – Sajek – muzyk zespołu „Baśnie Zebrane”.

 

PODRĘCZNIK:

Podręcznik „Czy wiecie, że…” to 24 opowieści dla najmłodszych poszukiwaczy wiedzy o dawnym Nisku. Autorką opracowania i tekstów jest Karolina Kutyła, jedno z zagadnień opracował Ryszard Zemła. Podręcznik przepięknie zilustrowała, pochodząca z Niska, utalentowana artystka Magdalena Kara – Sajek.

 

POCZTÓWKI:

„Nowe miasto w starej szacie” – to 5 pocztówek zaprojektowanych przez niżańskiego artystę fotografa Rafała Marchuta.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021