kultura i rozrywka

Poezja śpiewana popularna wśród młodzieży

Poezja śpiewana popularna wśród młodzieży

Ponad 40 uczestników wzięło udział w II Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej. W auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku uczniowie przedstawili swoje interpretacje 26 utworów.

Do konkursu zgłosiły się soliści i zespoły z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu niżańskiego. Uczniowie zaprezentowali utwory znane szerszej publiczności, a także poezję Pawła Frączka i regionalnych poetów.
Konkurs oficjalne otworzył starosta niżański, których życzył wszystkim występującym sukcesów i braku tremy.

-Cieszę się i dziękuję panu dyrektor i organizatorom za to, że w sposób twórczy zachęcają do tego, aby w trochę inny sposób spędzić czas. Spędzić czas na twórczym dzieleniu się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i śpiewanymi. Ciesze się, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie do udziału w wydarzeniu. To też pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia są ważne i potrzebne – mówił Robert Bednarz.
Występy uczniów, a także bezbłędność i aranżację wykonania utworu, dykcję, emisję głosu, właściwy dobór repertuaru oceniało jury w składzie Elżbieta Boukourbane, poetka, malarka, nauczycielka przedmiotów artystycznych w RCEZ, Agnieszka Kamińska, instruktor muzyczny w Domu Kultury w Ulanowie, nauczycielka śpiewu i instrumentów klawiszowych oraz Albert Sądej, instruktor gry na skrzypcach.

W kategorii solistów w grupie szkół gimnazjalnych nagrodzono Weronikę Strzempę, Natalię Owczarz oraz Oliwię Kobylarz. Wśród wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono Aleksandrę Tęczę, Pawła Żurawskiego oraz Judytę Śmietanę. Nagrodzono dwa zespoły gimnazjalistów – Kwartet wokalny z ZS w Ulanowie oraz zespół Ad Hoc z Gimnazjon nr 3 w Nisku. Przyznano również wyróżnienie zespołowi z RCEZ.

Nagrody ufundowane przez szkołę, starostwo powiatowe oraz sponsorów wręczył wicestarosta niżański oraz dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021