W Nisku

Podsumowali rok drogowych inwestycji

Podsumowali rok drogowych inwestycji

35 inwestycji związanych z drogami gminnymi wykonano w 2016 roku w Nisku. Dotyczyły one przebudowy, remontów, modernizacji lub przygotowania dokumentacji.

W tym roku przebudowano ul. Ogrodową, Zieloną, Akacjową, Starą, Sanową i Słoneczną w Zarzeczu, ul. Nadjeziorze w Racławicach oraz ul. Wilczą w Nisku. Wyremontowano ul. Reymonta, Nową Boczną, Pszenną, Usługową, Gutki, Potok, skrzyżowanie ul. Kruczej z DK19, zjazd z ul. Czerniawy do DK19, dwie drogi wewnętrzne przy ul. Długiej, Słowackiego, Żeromskiego, Sienkiewicza i Kościuszki w Nisku oraz ul. Szoje i Hawryły w Zarzeczu.

Kilka z zadań nie zostało jeszcze zakończonych, ale jak tłumaczył na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Niska, niebawem zostaną one uporządkowane.

remont-ul-nadjeziorze-w-raclawicach-2

-Druga część ul. Reymonta od przejścia przez tory do zakładów mięsnych, droga jest ukończona, jednak prawdopodobnie za słabo są zrobione pobocza i pójdą one do poprawki. Zakończony jest odcinek ul. Hawryły, będzie podsypana część pobocza. Parking przy ul. Tysiąclecia przejdzie jeszcze drobne elementy kosmetyczne. Ul. Pszenna na os. Malce w ogóle nie była planowana w tym roku, jednak otrzymaliśmy na nią środki z tzw. powodziówek. Kosztem opóźnienia na ul. Szoje została ona wyremontowana. Ul. Szoje obecnie jest w trakcie realizacji. Na ul. Żeromskiego panuje z jednej strony bałagan. Kanalizacja i nawierzchnia zostały wykonane, natomiast z chodnikiem występuje opóźnienie, które wynika z prośby gazowników o czas na wymianę rur gazowych. Na ul. Sienkiewicza została położona nawierzchnia asfaltowa natomiast nie odebraliśmy całego parkingu wzdłuż szkoły, wykonawca położył nie te płyty, które były w umowie. Ulica jest przejezdna. Tu widzę drobne zagrożenia, pozostałe drogi są zakończone i trwają rozliczenia z Urzędem Marszałkowskim – mówił Julian Ozimek.

Wyremontowano także plac przy Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku i nawierzchnię kładki w Nisku, utwardzono plac w Nowosielcu, wykonano parking przy szkole na ul. Tysiąclecia. Ponadto wykonano remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej, tłuczniowej i asfaltowej.

Zamontowano 8 małych i 4 duże wiaty przystankowe w Nowosielcu i Nisku. Opracowano również dokumentację projektową na wykonanie ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021