W Nisku

Podsumowali rok drogowych inwestycji

Podsumowali rok drogowych inwestycji

35 inwestycji związanych z drogami gminnymi wykonano w 2016 roku w Nisku. Dotyczyły one przebudowy, remontów, modernizacji lub przygotowania dokumentacji.

W tym roku przebudowano ul. Ogrodową, Zieloną, Akacjową, Starą, Sanową i Słoneczną w Zarzeczu, ul. Nadjeziorze w Racławicach oraz ul. Wilczą w Nisku. Wyremontowano ul. Reymonta, Nową Boczną, Pszenną, Usługową, Gutki, Potok, skrzyżowanie ul. Kruczej z DK19, zjazd z ul. Czerniawy do DK19, dwie drogi wewnętrzne przy ul. Długiej, Słowackiego, Żeromskiego, Sienkiewicza i Kościuszki w Nisku oraz ul. Szoje i Hawryły w Zarzeczu.

Kilka z zadań nie zostało jeszcze zakończonych, ale jak tłumaczył na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Niska, niebawem zostaną one uporządkowane.

remont-ul-nadjeziorze-w-raclawicach-2

-Druga część ul. Reymonta od przejścia przez tory do zakładów mięsnych, droga jest ukończona, jednak prawdopodobnie za słabo są zrobione pobocza i pójdą one do poprawki. Zakończony jest odcinek ul. Hawryły, będzie podsypana część pobocza. Parking przy ul. Tysiąclecia przejdzie jeszcze drobne elementy kosmetyczne. Ul. Pszenna na os. Malce w ogóle nie była planowana w tym roku, jednak otrzymaliśmy na nią środki z tzw. powodziówek. Kosztem opóźnienia na ul. Szoje została ona wyremontowana. Ul. Szoje obecnie jest w trakcie realizacji. Na ul. Żeromskiego panuje z jednej strony bałagan. Kanalizacja i nawierzchnia zostały wykonane, natomiast z chodnikiem występuje opóźnienie, które wynika z prośby gazowników o czas na wymianę rur gazowych. Na ul. Sienkiewicza została położona nawierzchnia asfaltowa natomiast nie odebraliśmy całego parkingu wzdłuż szkoły, wykonawca położył nie te płyty, które były w umowie. Ulica jest przejezdna. Tu widzę drobne zagrożenia, pozostałe drogi są zakończone i trwają rozliczenia z Urzędem Marszałkowskim – mówił Julian Ozimek.

Wyremontowano także plac przy Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku i nawierzchnię kładki w Nisku, utwardzono plac w Nowosielcu, wykonano parking przy szkole na ul. Tysiąclecia. Ponadto wykonano remont dróg gminnych o nawierzchni gruntowej, tłuczniowej i asfaltowej.

Zamontowano 8 małych i 4 duże wiaty przystankowe w Nowosielcu i Nisku. Opracowano również dokumentację projektową na wykonanie ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021