W Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

W poniedziałek 18 października 2021 r. przy ul. Jana Marii Gisgesa 1 w Nisku odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej. Prace przy budowie obiektu odbywają się zgodnie z harmonogramem, a inwestycja ma być gotowa najpóźniej za 3 lata.
Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, w związku z czym w uroczystości na terenie budowy siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku udział wzięli m.in. przedstawiciele rządu, wymiaru sprawiedliwości oraz władz samorządowych.
Budowa obiektu zainicjowana została kilka lat temu przez Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, przy wsparciu ówczesnego burmistrza Gminy i Miasta Nisko Juliana Ozimka. Budynek zaprojektowany został przez Pracownię Projektową F11 z Krakowa. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma ERS BUD Sp. z o.o. z Warszawy.
Budowa obiektu jest realizowana przy ul. Jana Marii Gisgesa 1 w Nisku, w miejscu dawnego przedszkola. Działka, na której wznoszone są mury obiektu ma powierzchnię 0,66 ha i została kilka lat temu przekazana na rzecz Sądu przez Gminę Nisko.
W poniedziałek 18 października na placu budowy miało miejsce uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty nowopowstającego budynku sądu i prokuratury. Wcześniej jednak swe podpisy na akcie erekcyjnym złożyli: Wiceminister Sprawiedliwości – dr hab. Marcin Warchoł, Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie – Marek Klimczak, Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie – Elżbieta Pępiak, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu – dr Szymon Rożek, Prezes Sądu Rejonowego w Nisku – Anna Lipiarz, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu – Janusz Woźnik, Prokurator Rejonowy w Nisku – Piotr Walkowicz, Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu – Marta Ziarek, Starosta Niżański – Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko – Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko (kadencja 2014-2018) – Julian Ozimek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku – Marcin Folta, Proboszcz Sanktuarium św. Józefa w Nisku – ks. kan. dr Kazimierz Hara, Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy EBS BUD Sp. z.o.o Warszawa – Filip Tuszyński.
Wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m². W budynku planowane są także pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Ponadto w budynku planuje się ulokowanie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.
Wartość budowy nowego obiektu to około 56 mln zł. Zakończenie budowy zaplanowane zostało na 28 maja 2024 roku.
Źródło i foto. UM Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021