W Nisku

Podpisali umowę na rondo w Krzeszowie

Podpisali umowę na rondo w Krzeszowie

2,5 mln zł – tyle ma kosztować przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej Nr 863 z drogą powiatową Nr 1069R, oraz drogami gminnymi w Krzeszowie.

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie została podpisana trójstronna umowa zabezpieczająca środki finansowe niezbędne do ogłoszenia przetargu na wykonanie prac projektowych przebudowy tego skrzyżowania.

Umowa zakłada wykonanie jeszcze w tym roku roku prac projektowych, które zakładają przebudowę drogi wojewódzkiej od mostu na rzece San do przepustu na cieku o potocznej nazwie Wołga, oraz przebudowę istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo.

Jak informuje Urząd Gminy w Krzeszowie, wykonanie niezbędnej dokumentacji rozpoczyna pierwszy etap związany z budową ronda. Planowane rozpoczęcie robót budowlanych w 2019-2021 r., na które podpisane będzie stosowne porozumienie.

– W imieniu mieszkańców Gminy Krzeszów chciałbym podziękować Panu Marszałkowi Bogdanowi Romaniuk i Panu Staroście Robertowi Bednarz za to, że wyrazili zgodę na tak ważną inwestycję. Przebudowane skrzyżowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, wygląd i estetykę miejscowości. Po dziesięciu latach starań i zabiegów rozpoczynają się prace projektowe – mówi Stanisław Nowakowski, wójt gminy Krzeszów.

Inwestycja ma być sfinansowana w 50% z Urzędu Marszałkowskiego, w 30% z Gminy Krzeszów oraz w 20% ze Starostwa Powiatowego w Nisku.
14 lutego umowę podpisali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, Starosta niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski przy asygnacie Dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotra Miąso.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021