W Nisku

Podatek zapłacisz przez aplikację – miasto idzie w kierunku elektronizacji

Podatek zapłacisz przez aplikację – miasto idzie w kierunku elektronizacji

„Partnerzy Rozwoju e-Administracji” – to nazwa projektu, do którego przystąpiła gmina Nisko. Na ostatniej sesji, radni miejscy wyrazili zgodę do jego przystąpienia.

Chodzi o projekt, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli załatwiać sprawy w urzędzie drogą elektroniczną, co więcej będą mogli monitorować na jakim etapie jest ich sprawa. Wdrożenie gminnego systemu komunikacji online, umożliwi osobom fizycznym i prawnym bieżące sprawdzanie podstawy opodatkowania, kwoty należnych podatków, zaległości czy odsetek. Poprzez taką aplikację, będzie można także dokonywać opłat wybranych należności.

– Projekt ma na celu wdrożenie systemu umożliwiającego elektronizację procesu obsługi podatkowej oraz zautomatyzowanie rozliczeń i poprawę dostępności do informacji o sposobie załatwienia i przebiegu sprawy oraz nowe e-usługi w obszarze podatków i nieruchomości. Idziemy w kierunku elektronizacji, część usług jest już wprowadzona w formie elektronicznej, ale dążymy do tego, aby w przyszłości można było załatwić i sprawdzić stan swoich spraw właśnie w takiej formie – mówiła sekretarz gminy Małgorzata Jakubów.

Dodatkowo, gmina nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów. To wynagrodzenia pracowników biorących udział w szkoleniach, będą wpisane jako wkład własny do projektu.

Razem z Niskiem do projektu przystępują gminy: Baranów Sandomierski, Ożarów, Niemce, Spiczyn, Annopol oraz Trzydnik Duży. Pomiędzy gminami musi być zawarta umowa o partnerstwie na rzecz realizacji projektu realizowanego w ramach Priorytetu II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Projekt dla każdej każdej gminy opiewa na kwotę 188 tys. zł.

Projekt ten finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego Liderem jest Certes Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021