W Nisku

Pod wspólną banderą na rzecz Wisły, Sanu i Tanwi – czyli VI edycja porządków na wodzie

Pod wspólną banderą na rzecz Wisły, Sanu i Tanwi – czyli VI edycja porządków na wodzie

Rzeki Wisła, San oraz Tanew są wspólnym mianownikiem dla ludzi z pasjami wodniackimi, przyrodniczymi oraz wędkarskimi. Już po raz szósty rusza nadzwyczaj ciekawa inicjatywa ekologiczna ukierunkowana na poprawę czystości rzek.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w dniu 8 maja 2021r. już po raz drugi włączy się w akcję sprzątania rzek, organizowaną przez Fundację Fundusz Lokalny SMK. Ogólnopolska inicjatywa jest kontynuacją rozpoczętego w 2016 roku projektu pn. „Wisła jakiej nie znamy”.

Akcja ma na celu zebranie nie tylko tych odpadów, które znajdują się bezpośrednio na powierzchni wody lub na nawisach przybrzeżnych, lecz grupy wolontariuszy będą sprzątać również nadbrzeżne okolice tych rzek. W tym roku sprzątanie obejmie rzekę San od gminy Krzeszów aż po Nisko, a także odcinek rzeki Tanew od gminy Harasiuki do gminy Ulanów. Ponadto strażacy z OSP Nowosielec będa także sprzątać rzekę Barcówkę.

Już dziś udział w akcji sprzątania rzek i ich otoczenia w Powiecie Niżańskim zadeklarowały: Ochotnicza Straż Pożarna Zarzecze, OSP Nisko, OSP Ulanów, OSP Krzeszów, OSP Rudnik nad Sanem, OSP Kopki, OSP Przędzel, OSP Przędzel Kolonia, OSP Bieliny, Stowarzyszenie „Nasze Harasiuki”, Bractwo Flisackie p.w. św. Barbary w Ulanowie, MGKS Retman Ulanów, SIL Przystań w Ulanowie, Stowarzyszenie Bieliny Wieś nad Sanem, Koło Gospodyń Wiejskich w Wolinie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej, Podkarpacki Klub Turystyki Górskiej TREPIK w Zarzeczu, oraz 14 Drużyna Harcerska „Wibram” i 5 Drużyna Staroszharcerska “Esculap” w Zarzeczu.

Wyjątkowo szczególną aktywność zadeklarowały Koła Polskiego Związku Wędkarskiego m.in. Nisko Nr 4, Rudnik n/Sanem Nr 9, Zarzecze Nr 18, Ulanów Nr 20, Krzeszów Nr 41.

Wsparcie działań akcji polegającej na odbiorze zebranych śmieci i ich utylizacji oraz przekazaniu worków na śmieci i rękawic oraz zaopatrzenie w wodę do picia dla wolontariuszy zadeklarowały nadrzeczne samorządy: Starostwo Powiatowe w Nisku, Gmina i Miasto Nisko, Gmina Rudnik nad Sanem, Gmina Ulanów oraz Gmina Krzeszów, Zakład Usług Komunalny w Ulanowie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie oraz Nadleśnictwo Rudnik.

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” serdecznie zaprasza do włączenia się we wspólne działania w celu poprawy estetyki środowiska wodnego w naszym regionie.

Natomiast wszystkim tym, którzy wspierają akcję serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, iż tegoroczna akcja przyniesie podobną satysfakcję.

W razie pytań dotyczących partnerstwa oraz ewentualnych zgłoszeń do udziału w akcji sprzątania rzek prosimy o kontakt z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”– tel. 15 8 411 331, adres e-mail: lgdnisko@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021