W Nisku

Poczta Polska: Uwaga na SMS-y o dezynfekcji paczki!

Poczta Polska: Uwaga na SMS-y o dezynfekcji paczki!

Poczta Polska S.A. ostrzega przed atakiem cyberprzestępców wykorzystujących jej nazwę. Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o dezynfekcji paczki i możliwości przyspieszenia procedury za dodatkową opłatą.

W ostatnich dniach do Polaków docierają SMS-y o treści: „Poczta-Polska: Jesli masz mozliwosc prosimy o oplacenie dezynfekcje przesylki (0,50 PLN). Inaczej paczka trafi do dezynfekcji, potrawa to do 30 dni. Za utrudnienia przepraszamy”. To oszustwo – alarmuje spółka na swojej stronie internetowej.

„Informujemy, że Poczta Polska nie wysyła SMSów dotyczących dopłaty do przesyłki i nie zatrzymuje przesyłek do dezynfekcji. Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków – zaznacza Poczta Polska w oficjalnym komunikacie.

Fałszywym SMS-om towarzyszą linki z domeną pocztapolska24[.]org oraz pocztapolska24[.]eu, które kierują odbiorcę wiadomości do strony imitującej system śledzenia przesyłki, a następnie na fałszywą platformę płatności Dotpay. W ten sposób oszuści wyłudzają dane wrażliwe, które umożliwiają im logowanie w bankowości mobilnej ofiary, autoryzację transakcji i kradzież pieniędzy. „Klient jest przekonany, że loguje się na stronę swojego banku, jednak ta strona również jest podstawiona” – tłumaczy Poczta Polska.

Poczta Polska przypomina, że jej prawidłowy adres internetowy to: https://www.poczta-polska.pl, a obsługiwane przez nią przesyłki można śledzić pod adresem: https://emonitoring.poczta-polska.pl/. Wcześniej cyberoszuści wielokrotnie wykorzystywali podobny sposób, podszywając się pod kurierów popularnych firm: InPost, DHL czy DPD. Jeśli otrzyma się podejrzanego SMS-a posługującego się nazwą Poczty Polskiej, należy zgłosić to na Policję, a także na adres cyberbezpieczenstwo[at]poczta-polska.pl i do obsługiwanego przez Zespół CERT Polska.

Wiadomości od przestępców mogą wyglądać również tak:

 

Źródło ostrzegamy.online

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021