W Nisku

Pobiegną dla zdrowia, nie tylko swojego

Pobiegną dla zdrowia, nie tylko swojego

Stalowy Run – I Stalowowolski Bieg Charytatywny, odbędzie się 5 marca w Stalowej Woli. To impreza zorganizowana z inicjatywy Dariusza Bańki, nauczyciela wychowywania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz radnego powiatowego.

Dariusz Bańka chciał połączyć sport, jego pasjonatów z pomocą dla potrzebujących. Dlatego też zwrócił się do Konrada Mężyńskiego ze stalowowolskiego stowarzyszenia „Dobro Powraca”, które pomaga wielu potrzebującym osobom.

–  Będziemy biec dla zdrowia, ale nie tylko własnego, ale także tych osób, które w danym momencie go najbardziej potrzebują. A jak biegnie się dla kogoś, to biegnie się szybciej i  lżej. Chociaż trasa nie będzie najłatwiejsza, bo będzie i czołganie ,i bieg pod górkę, i po piachu, i jeszcze wiele innych atrakcji. Generalnie przyjmujemy zasadę, że im ciężej, tym lepiej. Chciałbym, żeby taki bieg odbywał się co roku. A w tym biegniemy dla Łukasza Sobiło – mówi Dariusz Bańka. Obaj panowie, tak Konrad Mężyński, jak i Dariusz Bańka znani są propagowania sportu i zdrowego stylu życia

Bieg odbędzie się 5 marca o godz. 12.00. Start i meta jest w tym samym miejscu, u zbiegu ul. Kwiatkowskiego i ul. COP, tuż przy drodze prowadzącej do lasu. Zawodnicy będą mieć do pokonania leśną trasę z przeszkodami o dystansie 6,5 km.
Zapisy już się zakończyły, na liście jest około 100 osób. Jednakże, chętni, którzy chcą zmierzyć się z tą trasą mogą ją przebiec już po zakończonych zawodach, sprawdzić się i  być może spróbować swoich sił w przyszłym roku. Wpisowe wynosiło 10 zł dla uczniów i 25 zł dla dorosłych. Cały dochód będzie przeznaczony dla Łukasza. Oczywiście można przyjść i kibicować, a także, wesprzeć chorego i wrzucić pieniądze do puszki.

Obecnie „Dobro Powraca” prowadzi zbiórkę pieniędzy dla Łukasza Sobiło z Zarzecza koło Niska, który choruje na ziarnicę złośliwą, którą zdiagnozowano u niego ponad rok temu. Nadzieją jest dla niego bardzo kosztowny lek, którego Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje. Konieczne jest 10 dawek leku.

Jak mówi Konrad Mężyński, Łukasz miał dostać w grudniu pierwszą dawkę leku. Lekarze jednak stwierdzili, że spróbują ma podać jeszcze radioterapię, którą otrzymywał przez cały styczeń.  Być może zadziała. – Łukasz obecnie jest nieco osłabiony. Na razie nie wiemy jakie ma wyniku, gdyż badania będzie mógł mieć robione nie wcześniej, niż 2 miesiące po ostatniej dawce radioterapii.  Kluczowy jest czas, musimy poczekać do kwietnia, wtedy okaże się jaka jest jego sytuacja zdrowotna. Ten lek jest ostatecznością – mówi Mężyński.
Do zebrania zostało jeszcze niecałe 70 tys. zł, stowarzyszenie uzbierało już pieniądze na  8 dawek, jedna kosztuje 45 tys. zł
– Chcemy ten bieg organizować cyklicznie, żeby co roku był coraz dłuższy i coraz trudniejszy. Każdego roku będziemy mieć inny cel – dodaje.

Bieg organizują wspólnie: Stowarzyszenie Dobro Powraca, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021