W Nisku

Płk Radosław Podolski nowym dowódcą 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku

Płk Radosław Podolski nowym dowódcą 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku

Podpułkownik Radosław Podolski przyjął dziś stanowisko dowódcy 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Z tym stanowiskiem pożegnał się płk Zbigniew Drożdzewski. Na terenie jednostki wojskowej w Nisku odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków.

– Przed kilkoma minutami ująłem w dłonie drzewce sztandaru, który jest symbolem jednostki wojskowej, sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, a także sławy wojennej, tradycji, męstwa, wierności i honoru, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. Ten symboliczny gest uświadamia mi, że właśnie wpisuje się w poczet dowódców 3. Batalionu Inżynieryjnego im. Podpułkownika Rudolfa Matuszaka, moich godnych poprzedników. Z tego miejsca obiecuję, z godnością kultywować chlubne tradycje batalionu. Mam również świadomość, że razem z moimi podwładnymi będę od dziś zapisywać nowe karty jego historii – mówił podczas uroczystości podpułkownik Radosław Podolski.

Jak podkreślał dowódca 2. Pułku Inżynieryjnego płk Bogdan Prokop, zmiany personalne na stanowisku służbowym są zmianami naturalnymi i nieuniknionymi.
Dzisiejsza uroczystość jest tego najlepszym przykładem. Decyzją Ministra Obrony Narodowej, podpułkownik Radosław Podolski został wyznaczony na stanowisko dowódcy 3. Batalionu Inżynieryjnego im. Podpułkownika Rudolfa Matuszaka. Jest on profesjonalnym i doświadczonym oficerem. Mam nadzieję, że pułkownik sprawdzi się jako skuteczny dowódca, a jego dotychczasowe doświadczenie przyczyni się do dalszego rozwoju jednostki i wojsk inżynieryjnych – zaznaczał płk Prokop. Życzył nowemu dowódcy wielu sukcesów na nowej ścieżce kariery zawodowej, a zdającemu dowódcy podpułkownikowi Zbigniewowi Drożdzewskiemu dziękował za sprawne dowodzenie batalionem i osiągnięte w tym czasie sukcesy.

Batalion zawsze realizował najważniejsze przedsięwzięcia, w których był dobrze i bardzo dobrze oceniany przez przełożonych oraz społeczeństwo. Dziękując za służbę w 3. Batalionie Inżynieryjnym i za wkład w rozwój tej jednostki, życzę wiele sukcesów na nowym stanowisku służbowym – mówił płk Prokop.

Głos zabrał także poprzednik płk Zbigniew Drożdzewski.
– Objęcie przeze mnie 2 września 2013 r. obowiązków dowódcy 3. Batalionu Inżynieryjnego było dla nas nowym wyzwaniem i odpowiedzialnym zadaniem. Stanowiło jednocześnie satysfakcję i wielkie wyróżnienie. Dziękuję wszystkim przełożonym, którzy mieli duży wkład w mój awans i rozwój zawodowy. Podczas mojej ponad 4-letniej kadencji, udało nam się zrealizować wiele rożnych zadań postanowionych przez przełożonych. Za nami wiele dokonań, niełatwych wyzwań, a wśród nich liczne ćwiczenia na poligonach w garnizonie Nisko, Nowej Dębie czy Dęblinie. Zmierzyliśmy się z wieloma kontrolami z różnych szczebli. Batalion pozytywnie zaliczył m. in kontrole finansowo-gospodarczą, gotowości bojowej i mobilizacyjnej, Najwyższej Izby Kontroli czy służb kontrwywiadu wojskowego. Jako dowódca wiele razy miałem powody do dumy, że mam takich podwładnych, którzy świetnie znają saperskie rzemiosło i są wzorem obywatelskiej postawy – mówił płk Zbigniew Drożdzewski.

KIM JEST NOWY DOWÓDCA?

Podpułkownik Radosław Podolski swoją karierę wojskową rozpoczął w 1997 r. jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Od 2001 r. zajmował kolejno stanowiska m. in dowódcy plutonu, oficera sekcji następnie szefa sekcji oraz dowódcy kompanii inżynieryjnej, cały czas służąc w 2. Brygadzie Saperów w Kazuniu. W trakcie służby w Kazuni ukończył studia 2-go stopnia na Akademii Obrony Narodowej. Po zmianie struktur organizacyjnej, kontynuował służbę w Kazuniu ale już w 2. Pułku Saperów jako oficer sekcji rozpoznawczej. Kolejnym etapem kariery podpułkownika była służba w 16. Tczewskim Batalionie Saperów w Nisku na stanowisku szefa sekcji rozpoznawczej. Decyzją przełożonych skierowany został następnie do 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, gdzie był oficerem sekcji w szefostwie rodzajów wojsk brygady. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe w Akademi Obrony Narodwej na kierunku zarządzanie kryzysowe. We wrześniu 2013 r. ponownie powrócił do Niska na stanowisko zastępcy dowódcy batalionu szefa sztabu w 16. Batalionie Saperów. W maju 2016 r. ukończył kurs dowódców batalionów na AON Warszawie. W okresie od września 2016 do kwietnia 2017 czasowo pełnił obowiązki dowódcy 16. Tczewskiego Batalionu Saperów. Z dniem 2 lutego 2018, podpułkownik przyjmuje stanowisko dowódcy 3. Batalionu Inżynieryjnego drugiego Pułku Inżynieryjnego w Nisku.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021