W Nisku

Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

Budowa nowego budynku Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku stała się faktem. W Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku 10 czerwca odbyło się spotkanie w tej sprawie, a chwilę później nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy.
Inwestycja jest realizowana przy ul. Jana Marii Gisgesa 1 w Nisku, w miejscu dawnego przedszkola. Działka, na której wzniesione zostaną mury sądu ma powierzchnię 0,66 ha i została kilka lat temu przekazana na rzecz Sądu przez Gminę Nisko. Przez kolejne 36 miesięcy będą tu trwały intensywne prace przy realizacji zadania.
W środowym spotkaniu i przekazaniu wykonawcy terenu budowy uczestniczyli m.in. Marta Ziarek Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Anna Lipiarz Prezes Sądu Rejonowego w Nisku, Piotr Walkowicz Prokurator Rejonowy w Nisku, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Filip Tuszyński Prezes firmy EBS BUD sp. z o.o.
Wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku będzie miała 3700 m², a zakres robót obejmie także niezbędne przyłącza i zagospodarowanie terenu. W budynku oprócz siedziby sądu i prokuratury planowane są pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Ponadto w budynku planuje się ulokowanie pomieszczeń archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która boryka się z niedoborem powierzchni archiwalnej.
Jak zapewniał kilka miesięcy temu podczas konferencji prasowej, tuż po ogłoszeniu przetargu na realizację zadania, Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, ma to być najnowocześniejszy budynek sądu w Polsce. Obiekt będzie spełniał najnowsze standardy, a jego stylizacja ma być odważna i nowoczesna. Marcin Warchoł obiecał wówczas środki na ten cel i jak widać słowa dotrzymał, bo realizacja zadania właśnie się rozpoczęła.
– To głównie dzięki panu Wiceministrowi i jego inicjatywie powstanie w Nisku nowy obiekt z przeznaczeniem na Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową. To wiele dla Niska znaczy. Bardzo za wszystko dziękuję, a szczególnie za złożoną przez pana Ministra deklarację o finansowaniu tej inwestycji, która dzisiaj właśnie stała się faktem. To wszystko świadczy o wielkiej odpowiedzialności pana Marcina Warchoła i poważnym traktowaniu samorządów i mieszkańców naszego regionu. Dziękuję – mówi Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.
W budynku znajdą się pomieszczenia dla sędziów, referendarzy, adwokatów, radców prawnych i świadków. Swoje miejsce znajdzie w nim także wydział ksiąg wieczystych. Inwestycja zostanie sfinansowana w pełni ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, bez obciążenia dla lokalnego budżetu. Wartość budowy nowych obiektów to około 56 mln zł.
Źródło U.M Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021