W Nisku

PiS z nami czy my z PiS-em?

PiS z nami czy my z PiS-em?

Staramy się nie wspierać żadnej partii politycznej. Każdej władzy uważnie patrzymy na ręce. Z tego powodu ogólnie w kręgach lokalnej polityki nie jesteśmy raczej lubiani. Pogodziliśmy się z tym. Za krytyczne głosy dostajemy po uszach. Nie brak narzekań, krytyki i pouczeń. Zwłaszcza lokalny układ rządzący, czyli głównie politycy PiS-u traktują nas podejrzliwie i uważają za uprzedzonych, złośliwych i oczywiście nie obiektywnych.

Szczególny “sentyment” ma do nas lider powiatowych struktur PiS-u pan Sylwester Daśko. Swego czasu po naszym tekście pan Daśko – nie wiadomo czy bardziej oburzony, czy niezadowolony – był uprzejmy pouczyć nas na czym polega uczciwe i rzetelne dziennikarstwo. W domyśle RNI24.EU w opinii pana Daśki było zaprzeczeniem tych cech. Z pokorą i zrozumieniem przyjęliśmy tę krytykę. Wiadomo, tak już u nas jest, że partia rządząca ma rację, a jak już poucza powiatowy dygnitarz tej partii, to wszelkie stworzenie co dycha i czuje zamienia się w słuch i pokornie stosuje się do zaleceń.

Po tej reprymendzie straciliśmy wszelką nadzieję, że łagodne i dobrotliwe oblicze tej władzy jeszcze się do nas uśmiechnie. A jednak cuda się zdarzają. I oto pan Sylwester Daśko ku naszej niezmierzonej radości zamieścił na swoim profilu FB zdjęcie i artykuł naszego portalu . Nieśmiało pomyśleliśmy, że chyba nasz profesjonalizm sięgnął szczytów skoro tak wybitny znawca niezależnego i obiektywnego dziennikarstwa na swoim profilu FB zamieścił zdjęcie z naszego serwisu. O szczęście niepojęte! Z tego wszystkiego aż kilka razy z rzędu przyjrzeliśmy się temu zdjęciu.

I teraz rozumiemy na czym polega profesjonalizm i obiektywizm według pana Daśki. Na zdjęciu są władze powiatu pokazane w korzystnym kontekście. Wszystkie postacie na zdjęciu pokazane godnie, uśmiechnięte jakby z plakatu wyborczego. Zdjęcie ilustruje jak władza dobrze robi, czyli “dobra zmiana” w działaniu. No cóż zdjęcie, jak zdjęcie. Zastanawiamy się tylko czy jak inne zdjęcie będzie pokazywać, że “dobra zmiana” działa źle, to w imię profesjonalizmu i obiektywizmu pan Daśko również je zamieści na swojej stronie internetowej?

Weronika Przestój 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021