W Nisku

Piknik na pożegnanie roku szkolnego

Piknik na pożegnanie roku szkolnego

Na gimnazjalistów z gminy Jeżowe – zaproszonych na piknik – a także uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem, w pogodny, ale wietrzny czerwcowy dzień, czekało sporo atrakcji. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczestnicy rozgrywek piłkarskich (zawodnicy i kibice), amatorzy muzyki, kiełbasek z grilla, waty cukrowej i popcornu, a nawet rywalizujący w konkursach z języków obcych oraz z różnych dziedzin wiedzy, mogli odetchnąć od szkolnej, lekcyjnej codzienności, albowiem piknik miał luźną, relaksową formułę.

W turnieju piłki nożnej z zaangażowaniem rywalizowały gimnazjalne zespoły z Jeżowego, Łętowni, Jaty, Cholewianej Góry i Grobel. Stawkę drużyn uzupełniała ekipa gospodarzy – Zespołu Szkół w Jeżowem. W sprawnie przygotowanym przez wuefistkę Dorotę Błądek turnieju wydatnie wspomagali swoją nauczycielkę uczniowie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a kolejne mecze wyłoniły półfinalistów: z grupy pierwszej zostały nimi drużyny Grobel i Cholewianej Góry, z grupy drugiej zaś reprezentanci Jaty i Łętowni.
W meczach półfinałowych Cholewiana Góra zdecydowanie (10:0) pokonała Jatę, zaś Łętownia zwyciężyła Groble (5:0). Trzecie miejsce przypadło drużynie z Grobel, która pokonała Jatę 8:1. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Łętowni, którzy po zaciętym meczu pokonali Cholewianą Górę 4:2. Indywidualne laury przypadły jednak zawodnikom drużyny z Cholewianej Góry: najlepszym strzelcem został Marcin Puzio (8 bramek), zaś najlepszym bramkarzem Dawid Rurak. Przy wręczaniu nagród dyrektora szkoły Stanisława Haducha, zastąpił polonista Ryszard Mścisz.

Kiedy trwał turniej piłkarski, zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie Zespołu Szkół w Jeżowem mogli się sprawdzić w konkursach wiedzy.
Interdyscyplinarny konkurs dla gimnazjalistów został przeprowadzony dla kilku grup uczniów, a łącznie wzięło w nim udział 16 osób. Najwięcej punktów zdobyła Izabela Marszał z Publicznego Gimnazjum w Jacie, a kolejne miejsca przypadły gimnazjalistkom z Jeżowego: Sylwii Janeckiej i Karolinie Spieczny. Dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Najcenniejsze, najbardziej atrakcyjne nagrody przypadną jednak tym uczestnikom konkursu, którzy wybiorą, jako miejsce nauki, Zespół Szkół w Jeżowem i we wrześniu pojawią się w szkole, jako nowi jej uczniowie. Wtedy – niejako na dobry początek – będą mogli odebrać „piknikowe” nagrody.
W konkursach z języka angielskiego i niemieckiego rywalizowali natomiast licealiści z Jeżowego. Najlepsza z języka angielskiego okazała się Klaudia Chudzik z II LO, drugie miejsce przypadło ex aequo Weronice Szewc oraz Piotrowi Matusce z tej samej klasy, zaś trzecie – Natalii Boguń z I LO.
Rywalizacja z języka niemieckiego przyniosła wygraną Weronice Szewc, druga była jej koleżanka z klasy Róża Słoniec, zaś trzecia Katarzyna Drabik z I LO.
Wszyscy uczestnicy pikniku mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla, popcornem czy watą cukrową – tą częścią kulinarną zajmowała się spora grupa uczniów, zwłaszcza z klasy II i III technikum.

Uczestnikom pikniku umilała spędzone na nim chwile przebojowa muzyka, a piknikowe atrakcje i perspektywa zbliżających się wakacji gwarantowały dobry nastrój i humor wszystkich jego uczestników.

Tekst i zdjęcia: ZS Jeżowe

IMG_4026 IMG_4043 IMG_4078 IMG_4126

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021