W Nisku

Pierwsze urodziny Kompleksu Żłobkowo-Przedszkolnego w Rudniku nad Sanem

Pierwsze urodziny Kompleksu Żłobkowo-Przedszkolnego w Rudniku nad Sanem

Minął rok od oddania do użytku nowo wybudowanego obiektu, w którym swoją działalność rozpoczął Żłobek i Przedszkole Miejskie w Rudniku nad Sanem. 7 lipca 2019 r., kompleks obchodził swoje pierwsze urodziny. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci, nauczycieli i pracowników, jednego z najnowocześniejszych obiektów na Podkarpaciu.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14:00 na placu obok budynku. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, były m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z chustą animacyjną, stoisko fryzjerskie, stoisko z tatuażami czy malowanie buziek. Można było także zjeść kiełbaski z grilla, frytki, muffinki i watę cukrową.

Niedzielna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, kompleks odwiedzili nie tylko rodzice z dziećmi uczęszczającymi do żłobka i przedszkola w Rudniku nad Sanem, ale przyszli i potencjalni wychowankowie placówek.

Zarówno przedszkole i żłobek w Rudniku nad Sanem to miejsce, gdzie dzieci odkrywają swoje pasje i talenty, mają możliwość wszechstronnego poznania świata. Dzięki warsztatom edukacyjnym i możliwościom, jakie daje duży, nowoczesny obiekt, zostało stworzone miejsce, gdzie „młody człowiek” zaczyna swoją życiową drogę. Ponadto uczy się odkrywania, eksperymentowania, wzbudza własną ciekawość poznawczą, zdobywa narzędzia, dzięki którym w przyszłości będzie lepiej radził sobie w każdej dziedzinie życia.

Nowoczesny kompleks powstał w miejscu starego przedszkola przy ulicy Mickiewicza. Stare przedszkole, wybudowane w systemie kanadyjskim, służyło mieszkańcom naszej gminy 39 lat. Przypomnijmy, koszt całej, nowej inwestycji to 6 milionów 635 tysięcy złotych, w tym część środków obejmuje wyposażenie. Środki zewnętrzne to prawie 3 miliony złotych z programów: RPO, Maluch+ i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Przedszkole i żłobek otwarte jest od godz. 6:00 do godz. 17:00. Obie placówki pracują cały rok, aby rodzice nie mieli problemów z organizacją opieki w czasie przerwy wakacyjnej.

DSC_0175

DSC_0273

DSC_0278

Źródło: UGiM Rudnik nad Sanem 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021