Kronika Policyjna

Oszukany metodą “na policjanta”. Stracił 12 tys. zł

Oszukany metodą “na policjanta”. Stracił 12 tys. zł

Mieszkaniec Niska został w piątek oszukany metodą „na policjanta”. Oszust zażądał pieniędzy za pomoc wnuczce, która miała spowodować wypadek. Poszkodowany stracił 12 tys. złotych.

W piątek po południu mieszkaniec Niska odebrał telefon od kobiety, której głos skojarzył z głosem swojej wnuczki. Rozmówczyni podała, że uczestniczyła w wypadku samochodowym i przekazała słuchawkę rzekomemu policjantowi. Mężczyzna poinformował, że wnuczka musi zapłacić 40 tys. złotych odszkodowania za spowodowanie wypadku, w którym został ciężko ranny jeden z uczestników. Poszkodowany nie miał takiej sumy pieniędzy, rozmówca zgodził się na 12 tys. złotych, które miał odebrać kurier. 84-latek przekazał kopertę z pieniędzmi obcemu mężczyźnie.

Wieczorem, po rozmowie z rodziną poszkodowany zorientował się, że został oszukany. Policjanci z Niska poszukują sprawców oszustwa.

Przypominamy:
Przestępcy stosują różne metody aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy cel ich wizyty. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. W razie wątpliwości skontaktujmy się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwońmy na alarmowy numer 997.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli narkotyki

rni24.eu29 stycznia 2021