W Nisku

OSP w Bielinach włączona do KSR-G

OSP w Bielinach włączona do KSR-G

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielinach została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stosowną decyzję Komendanta Głównego PSP druhowie odebrali podczas uroczystości, która odbyła się w ubiegłą sobotę. 

To już trzecia jednostka z gminy Ulanów po OSP w Kurzynie Średniej i OSP w Wólce Tanewskiej, która dołączyła do elitarnego grona. Włączenie do KSR-G poprzedzały długie przygotowania, bo system stawia bardzo ostre wymagania pod względem wyszkolenia ratowników, wyposażenia jednostki w specjalistyczny sprzęt i efektywny system łączności. Strażacy przeszli wszystkie wymagane szkolenia. Niedawno jednostka wzbogaciła się w profesjonalny sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego.

– To ogromne wyróżnienie dla całej jednostki, ale i kolejne zobowiązania – powiedział Prezes OSP Bieliny Piotr Surma odbierając z rąk Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzeja Babca decyzję o włączeniu do ogólnopolskiego systemu.

W sobotnich uroczystościach, oprócz druhów z Bielin brali też udział wszyscy ci, którzy wspierali jednostkę w staraniach. Obecni byli m.in. Janina Sagatowska Senator RP, Posłowie RP Mieczysław Miazga i Rafał Weber, Robert Bednarz Starosta Niżański, Adam Mach Wicestarosta Niżański, Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów, Janusz Bronkiewicz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Jan Pac z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, bryg. Krzysztof Skrzypek Komendant Powiatowy PSP w Nisku, Marek Ożga wicedyrektor WORD w Tarnobrzegu, ks. Stanisław Konik Kapelan Strażaków Powiatu Niżańskiego, Edward Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie, Zofia Bronkiewicz i Wacław Piędel Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie, Łukasz Małek Leśniczy Leśnictwa Glinianka oraz Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy.

Źródło: Gmina Ulanów

fot. Gmina Ulanów

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021