W powiecie

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Ulanowa

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Ulanowa

Gmina Ulanów zrealizowała Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020. Program skierowany był do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

W wyniku otwartego konkursu, zadanie zostało powierzone Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat” – organizacji doświadczonej w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Usługą opieki wytchnieniowej w formie pobytu dziennego objętych zostało 20 osób z terenu Gminy i Miasta Ulanów, w tym 9 dzieci i 11 osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności, w łącznej liczbie 1250 godzin. Usługa opieki wytchnieniowej odbywała się w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie, jak również w miejscu zamieszkania uczestnika programu.

– Cieszę się, że działania Gminy pozwoliły rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych na chwile wytchnienia i odpoczynku – mówi burmistrz Stanisław Garbacz. – Zdaję sobie sprawę ile poświęcenia i zaangażowania wymaga stała opieka nad osobą niepełnosprawną. W ostatnich miesiącach, w związku z pandemią wszystko było jeszcze trudniejsze, dlatego też czuję wielką satysfakcję, że mogliśmy pomóc. Ponieważ program został bardzo pozytywnie odebrany przez opiekunów osób niepełnosprawnych, chcemy go kontynuować. Złożyliśmy już odpowiedni wniosek do Wojewody Podkarpackiego.

„Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020 zrealizowana została ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz budżetu Gminy i Miasta Ulanów.

 

 

 

Zródło U.M.i G. Ulanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

104 urodziny Mieszkanki Bielin

rni24.eu6 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

73 000,00 zł dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021

Powiat Niżański wspiera szkoły zawodowe

rni24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł były wikariusz Ulanowa

rni24.eu27 kwietnia 2021