W powiecie

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców gminy Ulanów

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców gminy Ulanów

W  gminie Ulanów po raz drugi rusza program „Opieki wytchnieniowej”. Umowę o realizację zadania podpisali Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów i Tomasz Siorek Skarbnik Gminy z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Prowadź Mnie przez Świat”.

Program „Opieka wytchnieniowa” kierowany jest do rodzin, które wymagają wsparcia w postaci czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. To zadanie w wyniku otwartego konkursu zostało powierzone rudnickiemu stowarzyszeniu „Prowadź Mnie przez Świat”.

„Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 będzie realizowana ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Na realizację Programu Gmina pozyskała kwotę 75 tys. 800 zł.

W tegorocznej edycji Programem zostanie objętych 19 podopiecznych, w tym 8 powyżej 16 roku życia. Łącznie przez 1895 godzin wykwalifikowana kadra będzie sprawować opiekę nad uczestnikami Programu, organizując im zajęcia połączone z aktywnym wypoczynkiem, a opiekunowie, którzy na co dzień zajmują się osobami niepełnosprawnymi będą dysponować czasem dla siebie. Mogą go przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, czy również na załatwienie niezbędnych spraw.

– Wiem ile poświęcenia i zaangażowania wymaga stała opieka nad osobą niepełnosprawną – podkreśla burmistrz Stanisław Garbacz. – Program opieki wytchnieniowej realizowany w roku ubiegłym został bardzo pozytywnie przyjęty przez opiekunów osób niepełnosprawnych. Widząc oczekiwania mieszkańców gminy w tym zakresie decyzja o przystąpieniu do Programu była oczywista.

Opieka będzie sprawowana w czasie wolnym od nauki, głównie w okresie wakacyjnym, w budynku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie. Koordynatorem ze strony Gminy jest sekretarz Magdalena Hasiak .

Jest to druga edycja programu w gminie Ulanów. W ubiegłym roku usługą opieki wytchnieniowej objętych zostało 20 osób, w tym 9 dzieci i 11 osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. i G. Ulanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Umowa na budowę ciągu pieszo – rowerowego w Jacie podpisana

rni24.eu21 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 lipca 2021

Wyniki matur w Powiecie Niżańskim

rni24.eu7 lipca 2021